• 0

12 Mart 2019, 12:48 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı, 'Kurtuluş Savaşı İstiklal Marşı ile destanlaşmıştır'

Hüseyin Yarıcı, 'Kurtuluş Savaşı İstiklal Marşı ile destanlaşmıştır'

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Türk tarihinin önemli dönüm noktalarında birisi olan Kurtuluş Savaşının, İstiklal Marşı ile destanlaştığını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Hüseyin Yarıcı, İstiklal Marşının kabulünün yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u unutmadı. Mehmet Akif Ersoy’un Kurtuluş Savaşı sırasında verdiği fikri mücadelenin önemine değinen İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “İstiklal Marşı 12 Mart 1921'de Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklal Marşı olarak kabul edilmiştir.  İstiklal Marşının yazarı Rahmetli Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşı sırasında vermiş olduğu örnek mücadelesini İstiklal Marşı ile destansı bir hale getirmiştir” dedi.
 
 
MEHMET AKİF ERSOY’UN MÜCADELESİNDE BİZLERE BÜYÜK ÖRNEKLER VAR
 
İstiklal Marşının kabulünün 92. Yıldönümünü kutlayan Hüseyin Yarıcı, “Mehmet Akif Ersoy’un vermiş olduğu mücadeleyi iyi okumak, iyi anlamak ve ondan örnekler çıkarmak gerekiyor. Hayatın en zor şartlarında nasıl mücadele verilir, zorluklara karşı nasıl göğüs gerilir ve nasıl fedakârlık yapılır, tüm bunları Rahmetli Mehmet Akif Ersoy’un hayatında görmek mümkündür. Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş mücadelemize ve Türk Fikir Hayatına öyle bir damga vurmuştur ki, bu mühürde birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, milli ve manevi değerler vardır” ifadelerini kullandı.
 
ALLAH BU MİLLETE BİR KEZ DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN
 
İstiklal Marşının kabul yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha rahmetle andıklarını ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Son söz olarak, Mehmet Akif Ersoy’un sözlerini söylüyorum. Allah bu millete bir kez daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]