• 0

12 Mart 2019, 19:52 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Mahmutpaşa'da muhteşem buluşma

Mahmutpaşa'da muhteşem buluşma

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığınca organize edilen Mahalle Mitinglerinden ilki Mahmutpaşa Mahallesinde yapıldı. Miting alanı mahalle sakinleri tarafından hınca hınç dolduruldu. Büyük bir coşku ve disiplinle miting organizasyonu gerçekleştirildi. 2014 yılında seçim çalışmalarında ilk mahalle mitinginin yapıldığı Mahmutpaşa Mahallesi Başkan Eyüp Eroğlu'nu ikinci dönemi içinde coşku ile bağrına bastı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Başkan Eroğlu vefa vurgusu ile mahallede yapılan çalışmaları sunum ile izleyicilere anlattı. “Ben kendimi Tokat’a adadım. Gece gündüz çalıştım. Yaptıklarımla huzurunuzdayım” diyen Eroğlu, gelecek dönemde Mahallede ve bölgede yapılacak projelerini de tek tek açıkladı.
 
Başkan Eroğlu “Ben hiçbir aday ya da parti ile ilgili konuşmadım. İşime baktım, yapacaklarımı ve yaptıklarımı anlattım. İçinizden bir evladınız olarak kimseye kötü söz söylemedim, iftira atmadım” dedi.
 
Tokat’a yaptıkları ile ufuk açan Başkan Eroğlu binlerce kişinin katıldığı buluşmada, ikinci dönemi içinde iyi bir oy oranı ile seçileceğinin ipuçlarını bir kez daha yansıttı.
 
Mitinge Tokat Milletvekillerinden Av. Yusuf Beyazıt, Av. Mustafa Arslan, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, Eski İl Başkanları, İl Genel Meclis adayları, Belediye Meclis adayları, teşkilat mensupları ve Mahmutpaşa Mahallesi sakinleri katıldı.
 
 
Coşkulu kalabalık Başkan Eroğlu’nu miting alanında tezahüratlarla ve alkışlarla karşıladı.
 
Mahalli İdareler Seçim çalışmaları kapsamında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ilk mitingini Mahmut Paşa Mahallesinde yaptı. AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan ile mitingin yapılacağı alana gelen Başkan Eroğlu'nu gençler meşalelerle karşıladı.
 
“BİZ TOKAT’TA YÜZDE 60 VE ÜZERİNDE OY ALMAYA TALİBİZ”
 
Mitingde mahalle sakinlerine seslenen Başkan Eroğlu, 31 Mart’ta yüzde 60 ve üzeri oy almaya talip olduğunu söyledi.
 
Başkan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Mahmutpaşa bugün bir başka güzel, bir başka coşkulu, bir başka heyecanlı. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Hava soğuk ama yürekleriniz öyle sıcak ki bugün bu meydanı öyle ısıttınız ki size ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu sevda bir başka sevda. Bu sevgi Tokat sevgisi, bu sevgi memleket sevgisi, bu sevgi AK Parti sevgisi, bu sevgi Recep Tayyip Erdoğan sevgisidir. Allah bu sevgimizi eksik etmesin, bizi sizden ayırmasın inşallah. Memleket işi gönül işi diyoruz. Biz belediyeciliği cumhurbaşkanımızdan öğrendik. Belediye işi de gönül işidir. Bizim işimiz gönüllere girmek, gönüllerde kalmak. 5 yılda gönül kırmadık, gönüller yaptık. gönüllerden de çıkmayacağız inşallah. Önümüzdeki 5 yılda da yine iki işimiz var. Birisi yine gönüllerde kalmak. İkincisi gece gündüz çalışmak. Mesele belediye başkanı olmak değildir. Mesela bir makamının, bir arabanın olması değildir. Mesele, Mahmutpaşa’daki bir kardeşimizin derdiyle dertlenmektir. Sulusokak’taki bir dertlinin gözünün yaşını silmektir. Yolda kalanın yanında olmaktır. Ekmeği olmayanla ekmeğini bölüşmektir. Belediye başkanlığı budur. Bugün Tokat’ımızda benden başka üç tane aday var. Benim ağzımdan hiçbirine karşı bir kötü söz duydunuz mu? Benim ağzımdan hiç doğru olmayan bir şey çıktığına şahit oldunuz mu ? Hiçbir partinin il başkanıyla, vekiliyle, teşkilatıyla ilgili benim ağrımdan hiçbir cümle duydunuz mu ? Duymadınız, duyamazsınız da. Çünkü bizim derdimiz Tokat. Bizim sevdamız sizsiniz. Bizim gayemiz sonuna kadar bu şehir için çalışmak, öyle de yapacağız inşallah. İftira atmayacağız, tezgah kurmayacağız. Tek derdimiz Tokat olacak, tek derdimiz siz olacaksınız. Biz bütün hanelerdeki oylara talibiz. Biz 31 Mart’ta destan yazmaya talibiz. Biz Tokat’ta yüzde 60 ve üzerinde oy almaya talibiz. Biz bunları söylerken başta Rabbimize güveniyoruz. Sonra Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz. Sonra teşkilatlarımıza, sonra Tokat’ımıza, sonra Mahmutpaşa’ya güveniyoruz. EvelAllah başaracağız. Çok az kaldı 19 gün sonra 31 Mart’ta hep beraberce sandıkları patlatacağız”
 
“BİZ HİÇ BOŞ KONUŞMADIK, ATIP TUTMADIK, ÇALIŞTIK, İCRAAT ÜRETTİK”
 
Mahmutpaşa Mahallesinde yaptıkları çalışmaları mahalle sakinlerine anlatan Başkan Eroğlu; “Biz hiç boş konuşmadık. Atıp tutmadık. Çalıştık, icraat ürettik. Şimdi burada yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Şuana kadar Mahmutpaşa Mahallemizde 4.3 kilometre asfalt yapmışız, yol yapmışız. Yine 4.3 kilometre parke yapmışız. 7 bin 400 metre parke ve kaldırım yapmışız. 2 bin 467 metre yani 2 buçuk kilometre içme suyu, 1.3 kilometre yağmur suyu hattı yapmışız. Barış Sokak parkını, Kemal Tuncer parkını, Mahmutpaşa parkını yenilemişiz. Bu mahalleye bir de gençlerimiz için halı saha yapmışız. Hayırlı olsun Mahmutpaşa’mıza. Semt pazarı istediniz sizleri kırmadık, artık bir pazar yeriniz var. Mahalle konağı bitmek üzere inşallah 1 aya kalmaz açarız. Behzat deremizin düzenlenmesinde Çekenli’den başladık Behzat’a kadar geldik. Burada deremizin altını güzelce betonlayıp suyun güzelce akmasını sağlarken, ışıklandırmasını da yaptık. Bu yıl da kalan yerini tamamlayıp bu projemizi de bitireceğiz inşallah” dedi.
 
 
BEHZAT BÖLGESİNE YAPILANLAR VE YAPILACAKLAR
 
Başkan Eroğlu Behzat bölgesinde yapılan ve yapılacak olan çalışmaları da şöyle özetledi; “ Behzat Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezimizi açtık. Yine İbn-i Kemal Mahalle Konağımızı yaptık. Şehrimizin ışıklandırma çalışmalarına da ilk buradan başladık. Devegörmez Mahallemizde Gaziosmanpaşa Müzemizi yaptık. Canikli Konağımızı onardık, şehre kazandırdık. Sosyal market ve aşevimizi hemen Behzat bölgesine getirdik. Üniversite minibüs durakları yolun tam ortasındaydı. Onları taşıyıp caddeyi açtık, asfaltlamasını bitirdik. Jandarma Komutanlığının arkasındaki yolu açtık. Servet Doğan Koç parkımızı yeniledik. Bu bölgeye 8 tane yeni park yaptık. Yine 2 tane halı saha yaptık. Bölgemizde 49 bin ton asfalt, 20 kilometre içme suyu hattı, 209 bin metrekare parke, 12 kilometre kanalizasyon, 11 bin metreküp taş duvar, 45 kilometre bordür ve parkeyle bütün bu çalışmaları şehrimize kazandırdık. Bunların yanında Tapu Müdürlüğümüzü Çiçek Petrol’ün karşısına getiriyoruz. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü eski yetiştirme yurdunun olduğu yere getiriyoruz. Bildiğiniz gibi Sağlık İl Müdürlüğü eski hastanenin yerine getirildi. Orada yine Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yapıldı. Buradan giden SSK Hastanemizin yerine Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi geldi. İl Afet Müdürlüğümüz yine bu bölgede. Yani bölgeye yaptığımız hizmetler bunlardan ibaret. Hayırlı uğurlu olsun inşallah.  Bu bölge için planladığımız çalışmalar da var. Bunların ilki Saat Kulesi Meydanı otoparkı. Kız Meslek Lisesinin olduğu yere güzel bir meydan, altına da 3 katlı otopark yapacağız. Orayı Tokat’ın bir çekim ve ticaret ve tarih merkezi haline getireceğiz. Biliyorsunuz Tokat’ta kapalı pazar yeri yoktu. İlkini yaptık, hizmete açtık. Şimdi de ikincisini buraya yapıyoruz. Behzat kapalı pazar yeri yerimizi de önümüzdeki 5 yılda yapacağız inşallah. Bey Sokağı, Bey Hamam Sokağı bizim Osmanlı’dan kalan çok önemli, tarihi sokaklarımız. Burada 200, 300 yıllık eserler var. Şimdi orayı da komple yenileyip, saat kulesi meydanıyla beraber önemli bir çekim merkezi haline getiriyoruz. Eski Halk Bankasından Yüksek Kahveye kadar olan Behzat caddesinde sokak sağlıklaştırması yapacağız. Behzat Gençlik Spor evi, Semt Mahalle Konağı yapacağız. Mahalle sosyal tesislerimizin en önemli özelliği ne biliyor musunuz ? Evlenmek isteyen, belli bir gelir durumunun altındaki kişilere burada ücretsiz düğün salonu yapıyoruz”
 
“TOKAT NEREDEN NEREYE”
 
Tokat’ın 5 yılda gösterdiği gelişimi ve değişimi de anlatan Başkan Eroğlu; “Ben bizden önce bu şehre hizmet edenlere teşekkür ediyorum. Bizden önceki belediye başkanlarımızın hepsinden Allah razı olsun. Hepsi de bu şehir için çalıştı, çabaladı. Biz de 2014’te sizlerin oylarıyla hizmet bayrağını aldık. Şehri bir yerden bir yere getirdik. Bakın Tokat 5 yılda nereden nereye geldi. 5 yılda Tokat’ın nüfusu 22 bin arttı. Yine 5 yıl içerisinde Tokat’a 12 bin tane yeni konut yapıldı. Bin 87 tane yeni iş yeri açıldı. 6 bin 670 tane yeni araç şehre girdi. Organize sanayi bölgesine 7 tane fabrika açıldı ve bu fabrikalarda 3 bin 700 tane insan iş sahibi oldu. 5 yılda 22 bin 980 tane SGK’lı oldu. Gelecek 5 yılda değerli vekillerimizin destekleri ile, sizlerin duaları ile, cumhurbaşkanımızın desteği ile Tokat daha da şahlanacak. Tokat, tarımda Türkiye’nin ilk 10 şehri arasına girecek. Hayvancılıkta Karadeniz’de lider şehir olacağız. 5 bin kişilik yeni istihdam sağlanacak. Turizmde ise yılda 1 milyon turist hedefimiz var. Belediye olarak iş atölyeleri açacağız ve ilk etapta 300 tane kardeşimize yeni istihdamlar yaratacağız inşallah.  5 yıl sonra nüfusumuzun 200 bin olmasını hedefliyoruz. Şehrimizin 8 mahallesinde kentsel dönüşümler yapacağız. Şehre 4 tane yeni bulvar kazandıracağız. 250 kilometre alt yapı, içme suyu ve kanalizasyon hattı yapacağız. 150 kilometrelik de asfalt çalışması yapacağız” ifadelerini kullandı.
 
“BEN SİZİN VEFANIZA VE DUANIZA GÜVENİYORUM”
 
Başkan Eroğlu, konuşmasını şu sözlerle noktaladı; “Ben göreve geldiğim günden beri alın terimi bu şehre akıtmaya çalıştım. Bütün enerjimi, gücümü Tokat için harcamaya gayret gösterdim. Ailemden, sağlığımdan, uykumdan fedakarlık yaptım. Alnımın terini Tokat’a akıtmaya çalıştım. Tokat bir vefa şehridir. Tokat kendisi için çalışanı çok iyi bilir. Asla vefasızlık da yapmaz. Onun için ben sizin vefanıza ve duanıza güveniyorum. Biz birlikte başardık. Hiçbir zaman benden desteklerini esirgemeyen değerli vekillerimizle ve teşkilatlarımızla başardık. 5 yıl önce elimizden tutan, bizi bu göreve layık gören cumhurbaşkanımızla beraber başardık. Yine birlikte beraberce başaracağız inşallah”

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun bir sonraki miting durağı da Sulusokak olacak. Başkan Eroğlu, Cuma günü Sulusokak’ta Tokatlılarla bir araya gelecek.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]