• 0

13 Mart 2019, 00:29 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Çelik, 'Tokat'ı Türk tarımının parlayan yıldızı yapacağız.'

Çelik, 'Tokat'ı Türk tarımının parlayan yıldızı yapacağız.'

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Dr Ali Çelik, Tarım Tokat kapsamında çiftçilerin ve üreticilerin gelirini ve verimini artırmak, yaşam kalitesini yükseltmek için hazırlanan projelerle temin edilen ürün ve malzemelerin teslim törenine katıldı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan ve İl Özel İdaresi ile DOKAP tarafından desteklenen projeler kapmasında “Yem Bitkilerini Üretimini Artırma ve Geliştirme Projesi” kapsamında 70 ton yonca tohumluğu ile 4000 çiftçiye 20.000 dekar yonca tesisi, “Mera Islah ve Amenajman projesi” kapsamında, 15 ton yonca tohumluğu, 100 adet sıvat ve 29 adet gölgelik yapımı, “Tarım Arazilerinde Taşlılığın Azaltılması” projesi kapsamında her ilçeye en az birer tane olmak üzere 13 adet taş toplama makinesi dağıtımı, “Arıcılığı Geliştirme Projesi” kapsamında 400 çiftçiye 4800 adet Polen Tuzaklı Arı Kovanı dağıtımı, “Her Köye Bir Koyun Keçi Banyo Havuzu Projesi” kapsamında 25 adet mobil banyo havuzu ünitesi dağıtımı, “Göçer Yetiştiricilerin Yaşam Standartlarının İyileştirilmesi Projesi” kapsamında 170 adet çadır, 438 adet güneş paneli dağıtımı, Arılarda Varroa Zararlısı ile mücadelede kapsamında ilimizdeki 40 bin kovanda kullanılmak üzere 400 çiftçiye 4000 kutu ilaç alınıp dağıtımı gerçekleştirildi.
 
 
Tokat Tarım ve Hayvancılığının gelişmesi için hep birlikte çalışılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bitkisel ve hayvansal üretimin desteklenmesi, sağlıklı gıda, çiftçilerin eğitimi, toplulaştırma, sulama, tarımsal sanayi ve ihracata dönük sanayi, sera, jeotermaller gibi alt başlıklar altında çalışmaların yapılacağını belirterek Tokat’ı Türk Tarımının parlayan yıldızı yapacağız.” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]