• 0

13 Mart 2019, 00:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

ABYB Genel Başkanı Salih Ergül'den kutlama

ABYB Genel Başkanı Salih Ergül'den kutlama

Anadolu Basın Yayın Birliği genel başkanı Salih Ergül, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 98. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Anadolu Basın Yayın Birliği genel başkanı Salih Ergül, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 98. yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
 
Ergül mesajında: “12 Mart 1921 tarihinde TBMM’de Milli Marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, aziz milletimizin diriliş destanıdır. Kurtuluş Savaşı yıllarında maddi ve manevi zorluklarla mücadele eden ecdadımızın ortak duygusunun, inancının sembolüdür. Milli marşlar, milletlerin birliğini ve aynı istikamette tek bir bayrağın altında yaşamamızı sağlayan temel unsurlardır.
 
İstiklal marşı aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren her mısrasıyla milletin ortak duygu dünyasına seslenen eşsiz bir eserdir.
 
 
Milletimizin milli ve manevi değerlerini yeni nesillere aktaran abide şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif ERSOY Kurtuluş savaşının zor zamanlarında ecdadımıza umut ışığı olmuştur. O zor zamanlarda hiçbir zaman umudunu ve inancını kaybetmeyen Akif, Milli mücadelenin heyecanını dizelere aktarırken tarihi bir şahlanışın müjdecisi olmuştur.
 
Bize ve gençlerimize düşen görev; bu ruhu, BAYRAK VE VATAN SEVGİSİNİ daima diri tutmaktır.
İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp, çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız.
 
Bundan sonra da İstiklal Marşında en güzel ifadesini bulan ortak değerlerimiz etrafında milletimizle beraber anı azim ve şuurla geleceğimizi inşa etmek için çalışmalıyız.
 
Ecdadımızın emaneti olan bu vatana ilelebet sahip çıkmalıyız. Kurtuluş Savaşı sırasında, İstiklal Marşı hakkında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk şu sözleri söylemiştir: “İstiklal Marşında, istiklal davamızı anlatması bakımından büyük bir manası olan mısralar vardır.
 
Benim en beğendiğim yeri de burasıdır:
 
‘Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır Hakk’a tapan milletimin istiklal!’
 
Benim, bu milletten asla unutmamasını istediğim mısralar, işte bunlardır.
 
Hürriyet ve istiklal aşkı bu milletin ruhudur.”
 
Biz de bu duygu ve düşüncelerle, Vatanımıza ve Bayrağımıza sahip çıkalım diyor, tüm ecdadımızı, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u,tüm gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, Yattıkları yer nur, mekanları cennet olsun” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]