• 0

13 Mart 2019, 17:07 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı'dan üniversiteye ziyaret

Hüseyin Yarıcı'dan üniversiteye ziyaret

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde ziyaretlerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Üniversitelerin şehirlerin kalkınmasında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitemiz de 1992 yılında bu yana Tokat için ciddi katkılar sağlamıştır. Ar-Ge çalışmaları ile Tokat’a destek olan üniversitemizle birlikte ciddi çalışmalar yapmayı planlamaktayız” dedi.
 
ÜNİVERSİTEMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
 
Üniversitelerin toplumun sosyal ve kültürel altyapısını oluşturan en önemli kurumlardan biri olduğuna dikkat çeken Hüseyin Yarıcı, “Üniversiteler, bulundukları yörenin sosyo-ekonomik gelişmesine, eğitim düzeyinin gelişmesine, yer altı ve yer üstü kaynakların değerlendirilmesine doğrudan katkı sağlamaktadır. Ayrıca bölgenin tarihsel, kültürel ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlamaktadır. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitemiz de bölgemizin tarım alanında gelişmesine, turizm alanında alt yapı oluşturmasında ve sosyal alanda da atılımlar yapmasına katkı sağlamaktadır. Bu konuda şehrimize emeği geçen tüm Hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi. Yarıcı açıklamasını şöyle tamamladı:
 
 
TOKAT’A KATKISI YADSINAMAZ
 
“Toplumsal gelişimin merkezinde yer alan üniversitelerin birincil görevi bilimsel araştırma yapmak, bilgi üretmek, kültür aktarmak ve meslek edindirmektir. Ancak bunların yanında Türkiye’de üniversitelerin kuruldukları kentlerde birçok açıdan kente katkıda bulunması beklenmektedir.
 
EN ÜST DÜZEYDE İŞBİRLİĞİ
 
35 binin üzerinde öğrenci sayısı ile üniversitemiz Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer almaktadır. Ön lisansta 113 program, lisansta 73 bölüm, yüksek lisansta 47 ve doktorada 21 anabilim dalında eğitim öğretim vermesi Üniversitemizin değerini bir kat daha artırmaktadır. Akademik personel sayısının 1228, idari personel sayımız 1067 olması ayrıca istihdam açısından da şehrimize katkı sunmaktadır. Üniversitemizin şehrimizin ekonomisine katkısı muhakkak ki tartışılmaz. Bizim istediğimiz ise bu katkının ar-ge çalışmaları ile, sanayiye üniversite işbirliği ile tavan yapmasıdır. Halkımızın yetki vermesi halinde biz tüm bu ilişkilerde en düzeyde ve seviyede tutacağız.”
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]