• 0

16 Mart 2019, 12:24 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı kimsesizlerin kimi oluyor

Hüseyin Yarıcı kimsesizlerin kimi oluyor

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Sulusokak ve Cuma Pazarı esnafını ziyaret ederek esnaf ve sanatkârların sorunlarını tek tek dinledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milli gelirdeki dağılımın son yıllarda iyice bozulduğunu, esnaf ve sanatkarın bu durumdan en çok etkilenen kesimlerin başında geldiğini anlatan İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Sosyoekonomik ve demografik açıdan stratejik önem taşıyan, toplumun sigortası konusundaki esnaf ve sanatkâr kesimi, büyük zincirlerle rekabette zorlanıyor, mevzuattan kaynaklanan sorunlar, ağır mali yükler altında eziliyor. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de tanzim satışlarla mücadele ile karşı karşıya bırakılıyor” ifadelerini kullandı.
 
 
ÇÖZÜM ÜRETiMDE
 
AK Parti iktidarının kendi yanlış politikalarının ağır sonuçlarını esnaf ve sanatkâra yüklediğini, desteğin düşük faizli krediler gibi bir yanlışa girildiğini anlatan Hüseyin Yarıcı, “Çözüm düşük faizli kredi vermek değildir. Çözüm üretimdir. Çözüm pazardır. Siz kalkıyorsunuz büyüklere teşvikler veriyorsunuz, küçüklerin önünü kapatıyorsunuz. Marketler zincirlerini en küçük beldeye bile sokuyorsunuz. Hem de devlet gücü ile, devletin destekleri ile… Bu durum sonucunda topluma yön veren tüm esnaf ve sanatkârlar birer birer yok oluyor” diye konuştu.
 
ESNAF VE SANATKAR BÜYÜK DARBE YEDİ
 
Esnaf ve sanatkârların sorunlarını bildiklerini, İYİ Parti’nin iyi politikalar ile bunları çözeceklerini ifade eden Hüseyin Yarıcı, “AK Parti iktidarı, küçük esnafı, perakendecilik sektörüne giren büyük sermaye gruplarına ezdirdi. Hesapsız bir şekilde gibi çoğalan AVM’ler, esnaf ve sanatkâra büyük darbe vurdu ve vurmaya da devam ediyor” dedi. Yarıcı açıklamasını şöyle tamamladı:
 
ESNAF VE SANATKAR EKONOMİNİN BEL KEMİĞİDİR
 
Esnaf ve sanatkârlarımız, ekonomik ve sosyal yapımızın istikrar unsuru, toplumumuzun orta direğidir; bölgeler arası dengeli büyüme ve gelişmeye katkısı, istihdam artışı-işsizliğin azalmasındaki önemli rolü yadsınamaz.
 
İYİ Parti olarak esnaf ve sanatkârlarımızın talep değişikliklerine ve çeşitliliklerine ve rekabet koşullarına hızla uyum sağlayabildikleri bir düzen öngörüyoruz. Tokat Belediyesini kazandığımız zaman esnaf ve sanatkârımızın durumunu iyileştireceğiz. Onarı ranta teslim etmeyeceğiz”.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]