• 0

16 Mart 2019, 12:30 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı, 'Şehitlerimiz ülkemizin teminatıdır'

Hüseyin Yarıcı, 'Şehitlerimiz ülkemizin teminatıdır'

Bu ülkenin her ferdinin vatanı için canını vermekten geri durmadığını ifaden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, 'Şehitlerimiz bu ülkenin teminatıdır, ay yıldızlı bayrağımıza rengini veren kahramanlarımızdır. Anadolu'nun yurt olmasında ve devamında bu topraklar şehitlerimizin, gazilerimizin canları, kanları vardır' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, Tokat Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etti. Yarıcı ziyarette, “Şehadette hem hüzün vardır, hem de kıvanç. Şehitlerimiz bu ülkenin teminatıdır, ay yıldızlı bayrağımıza rengini veren kahramanlarımızdır. Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Onların geride bıraktığı emanetlere de gözümüz gibi bakmaya söz veriyoruz” diye konuştu. Hüseyin Yarıcı açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bugün buradaysak, bu topraklarda huzur içerisinde yaşıyorsak, başımız dik, alnımız açık, ay yıldızlı bayrağın altında rahatça dolaşabiliyorsak bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onlara karşı borcumuzu ödeyebilmek mümkün değil. Artık onlar sadece kendi anne ve babalarının evlatları değil, aziz Türk milletinin evlatlarıdır. Onların uğrunda can verdiği değerleri daha da yükselteceğiz daha da güçlendireceğiz ki bu vatan için can vermenin, bu vatan için kan vermenin boşa gitmediğini yedi düvele göstereceğiz."
 
 
Hey Onbeşliler diye başlayıp destansı hale gelen şehit hikâyelerine Tokat’in aziz insanının alışık olduğunu aktaran Hüseyin Yarıcı, “Son devirde Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında Tokat binlerce şehit vermiştir. Tokat son yıllarda da teröre en çok şehit veren iller arasında yer almaktadır. Terör belasının biran önce yok edilmesi için çalışacağız. Terör birçok aileyi yok etmekte, ocakları söndürmekte, kalkınmaya sekte vurmaktadır. Bu arada terörü ve teröre destek veren herkesi lanetliyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]