• 0

18 Mart 2019, 13:08 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Erbaa adayları 18 martta birlikte yürüyebilir

Erbaa adayları 18 martta birlikte yürüyebilir

Erbaa'da İYİ Parti ve CHP'nin oluşturduğu Millet İttifakının ortak belediye başkan adayı Murat Toycan selçuk'un eşi Elvan Selçuk'a yapılan saldırının ardından tansiyonu düşürecek önemli bir adım atıldı. Selçuk bir basın açıklaması ile 18 Mart Şehitler Gününün akşamında Erbaa'daki diğer adayları birlikte yürümeye davet etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Erbaa'da saldırı ile gerilen siyasi havayı yumuşatacak önemli bir açıklama dikkat çekti.
 
Erbaa'da yaşanan saldırı olayının ardından ilçede kardeşlik hukukunu yeniden tesis edilecek bir adım atıldı. Millet ittifakının Erbaa adayı Murat Toycan selçuk yayınladığı yazılı basın açıklamasında,  "Genel siyasetin dili ne kadar çirkin olursa olsun ben diğer adayların bir büyüğü, bir abisi olarak Çanakkale'de omuz omuza savaşmış Kürt'ün, Çerkez'in, Muhacir'in torunları olarak hiçbir siyasî parti farkı gözetmeksizin tüm adaylarımızı 18 Mart Şehitler Gününün akşamında şanlı bayrağımızın altında omuz omuza yürüyüşe davet ediyorum" ifadelerine yer vererek, diğer adayları da omuz omuza yürümeye davet etti.
 
Davete diğer adaylarında olumlu yanıt vermesi halinde 18 Mart Şehitler gününde Erbaa'nın tüm adayları birlikte yürüyerek halka kardeşlik mesajı verecek.
 
İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI
 
Dün öğleden sonra eşim Elvan SELÇUK'a yapılan çirkin saldırı dolayısyla bu açıklamayı yapmayı zaruri sayıyorum. Millet İttifakının Belediye Başkan Adaylığı için yola çıktığımdan beri soğukkanlı ve sağduyulu bir tavır sergilediğim zaten Erbaa kamuoyunca malumdur. Bizler Erbaamızda seçim atmosferinin barışçıl bir havada geçmesi için elimizden gelen gayreti gösterirken eşime dün yapılan saldırı bu sağduyulu tavra gölge düşürmüştür. Bu saldırı, yalnızca eşime yapılmış bir saldırı olarak düşünülmemelidir. Hür iradesiyle sandığa gidecek her vatandaşımızın da vicdanını yaralamıştır. Saldırıyı gerçekleştiren şahsın bir bayan aynı zamanda öğretmen olması kamu vicdanındaki yarayı daha da derinleştirmiştir. Ben ve ekibim bu çirkin olay sebebiyle geçmiş olsun dileklerini ileten, yanımızda olduğunu belirten tüm iyi yürekli insanlardan aldığımız güçle çalışmalarımızı daha da hızlandıracak ve Erbaa sevdamız için ortaya koyduğumuz vizyonu gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Adli makamlara taşıdığımız bu çirkin saldırıyla ilgili daha kapsamlı bir basın toplantısı yapacağımı bilginize sunarken geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür eder, saygılar sunarım.
 
Ayrıca genel siyasetin dili ne kadar çirkin olursa olsun ben diğer adayların bir büyüğü, bir abisi olarak Çanakkale'de omuz omuza savaşmış Kürt'ün, Çerkez'in, Muhacir'in torunları olarak hiçbir siyasî parti farkı gözetmeksizin tüm adaylarımızı 18 Mart Şehitler Gününün akşamında şanlı bayrağımızın altında omuz omuza yürüyüşe davet ediyorum. Tüm adaylara açık çağrımdır!
 
Ne Mutlu Türküm Diyene!
 
Murat Toycan SELÇUK
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.076 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]