• 0

19 Mart 2019, 11:46 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Feramuz Şahin Tokat'ta dostlarıyla bir araya geldi

Feramuz Şahin Tokat'ta dostlarıyla bir araya geldi

CHP'li Feramuz Şahin, Tokat'ta dostlarıyla bir araya geldi ve Tokat'ın geleceğine yönelik olarak fikir alış verişinde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TBMM 22. Dönem Tokat milletvekilliği yapan, CHP Tokat İl Başkanlığı görevinde bulunan eski sendikacı Feramuz Şahin, Tokat’ta dostlarıyla bir araya gelerek Tokat’a yönelik olarak değişik görüşlerini paylaştı.
 
OZANLAR, ŞAİRLER DİYARI
 
Milletvekilliği döneminde Tokatlının Ankara’daki kapısı olan ve taraflı tarafsız herkesin sevdiği Feramuz Şahin, “Tokat benim için çok şey değil, her şeydir. Bu toprakların ekmeğini yedim, suyunu içtim, havasını kokladım. Dostluğunu gördüğüm, bulunmaktan büyük mutluluk duyduğu mekânlardır. Tokat’ın her karışının ayrı bir anlamı vardır. Kul Himmetlerin, Cahit Külebilerin, ozanların, şairlerin, yazarların diyarı Tokat’ta bulunmak, Tokatlı olmak ayrı bir ayrıcalıktır” dedi.
 
ÖMRÜM YETTİĞİNCE TOKAT İÇİN ÇALIŞACAĞIM
 
Tokat’ın hak ettiği konumda olmadığını sözlerine ekleyen Feramuz Şahin, “Bürokratlarımız var, her dönem fazlasıyla iktidar partilerinden seçilen milletvekillerimiz var, ciddi sayıda işadamımız var. Fakat bu kentler hak ettiği konumda değil. Köylümüz sahipsiz, işçimiz sefalet ücreti ile boğuşuyor, esnaf ve sanatkârımız ayakta durma mücadelesi veriyor. Yıllarca bu ezilen, yok sayılan kesimlerin temsilciliği yaptım. Bundan sonra da ömrüm yettiğince yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.
 
ONURLU BİR YAŞAM
 
Tokatlı olmanın bir ayrıcalık olduğunu sözlerine ekleyen Feramuz Şahin, “Kitleler haklarını aramak istiyorlarsa örgütlü çalışmak zorundadır. Bu işçimiz için de, köylümüz için de geçerlidir. Fakat gördüğüm kadarıyla insanlarımızın örgütlenmede eksiklikleri, haklarını dile getirmede endişeleri bulunuyor. Hak arama bir başkaldırı değildir, hak arama onurlu yaşamanın bir sonucudur. Üretimden pazara kadar her aşamada örgütlü olursak Tokat kazanır, Tokatlı kazanır. Her aşamada üzerime düşen ne varsa buradayım” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]