• 0

21 Mart 2019, 12:34 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Hüseyin Yarıcı halkla kucaklaşmaya devam ediyor

Hüseyin Yarıcı halkla kucaklaşmaya devam ediyor

Tokat'ta pazaryerleri, esnaf, site, sanayi siteleri ziyaretleri, açılışlar gerçekleştiren İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı son olarak da Oğulbey'de vatandaşlarla kucaklaştı. Etkinlikte CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da yer aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Halkın coşkusuna şahit olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Hüseyin Yarıcı, Nevruz dolayısıyla da bir açıklama yaptı. Bu yıl Nevruz Bayramının diğer yıllardan daha anlamlı olduğunu ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Yeni yıl anlamına gelen nevruz; bu yıl barışın, kardeşliğin tesis edildiği, yeni bir başlangıcın, değişimin olduğu bir yıl olsun” dedi.
 
KARDEŞLİĞİN TESİS EDİLDİĞİ BİR NEVRUZ
 
Bahar bayramı nevruzun bu yıl gerçek anlamında kutlanmaya başladığını görmenin mutluluğu içerisinde olduğunu ifade eden Hüseyin Yarıcı, “2019 Nevruz'unun ismine ve içerdiği manaya yaraşır şekilde, ülkemiz, milletimiz, ortak coğrafyamız için bir bahar, bir tazelenme, umutların güçlü şekilde yeşerdiği bir iklim olmasını diliyorum. Baharla birlikte tabiattaki canlanma ve yenilenmeye ek olarak yönetimlerdeki değişimler de toplumumuzda ümitlerin yeşerdiğin, kardeşliğin tesis edildiği, insanlarımızın aç ve açıkta kalmadığı bir ortamı beraberinde getirsin. 2019 yılı Nevruzu bir milat olsun, ayrımcılığın, ötekileştirmenin değil dostluğun, kardeşliğin tesis edildiği bir yıl olsun” diye konuştu.
 
 
NEVRUZ TÜRK DÜNYASI İÇİN ÖNEMLİDİR
 
Nevruzun Türk dünyası yanında Ortadoğu ve Ön Asya'daki çeşitli milletlerce de yeni yılın başlangıcı ya da bahar bayramı olarak kutlandığını ifade eden İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı,  “İslamiyet öncesi de bahar kutlamaları yapan Türkler, bu kutlamaları daha sonra Nevruz adıyla sürdürmüşlerdir. Geçmişten günümüze kadar gelen Nevruz, Osmanlı döneminde kutlanan sayılı günlerden biridir. Müneccimbaşı Nevruz günü, hazırladığı yeni yıl takvimini padişaha sunar, karşılığında Nevruziye adı verilen bahşişler alırdı. Padişaha, sadrazama ve diğer devlet büyüklerine sunulan ve Nevruz Pişkeşi adı verilen bu takvim uğurlu günleri ve eşref saatlerini gösterirdi. Yani baharın gelmesi, kışın kasvetli havası ve zor şartlarından çıkılması bir bayram havası ile kutlanırdı. Böyle bir günün insanlarımız arasında çatışmaya sebep olması kabul edilemez bir durumdur” şeklinde konuştu.
 
KİMSE AÇ VE AÇIKTA KALMASIN
 
Fakirliğin kalktığı bir ortamı arzuladıklarını kaydeden Yarıcı, “Nevruzun bir bayram edası ile kutladığını görmenin mutluluğu içerisindeyim. Bu ülkenin insanları, inanıyorum ki bugün yaşadığı sıkıntıları ve badireleri de yine birlik ve beraberlik içinde atlatacak, demokrasimizin, toplumsal barışımızın önündeki engelleri kararlılıkla aşacaktır. Fakirliğin ortadan kalktığı, işsizlik probleminin çözüldüğü, aç ve açıkta kimsenin kalmadığı bir Türkiye, ancak huzurlu bir ortamda mümkün olur. Yüzlerce yıllık sevgi ve hoşgörünün bayraktarlığını üstlenmiş, farklılıklarımızı zenginlik olarak addeden bir kültür ve medeniyetin temsilcileri olarak, inanıyorum ki bu anlamlı günde de gerekli hassasiyeti gösterecek, birliğimizi ve beraberliğimizi canlı tutmaya devam edeceğiz” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]