• 0

22 Mart 2019, 16:34 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

150 kişiye istihdam sağlayacak protokol

150 kişiye istihdam sağlayacak protokol

Tokat İŞKUR İl Müdürlüğü ile Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (TESOB) ve Tokat Ekmekçiler, Çörekçiler ve Pastacılar Odası arasında imzalanan protokol ile 2019 yılı içerisinde İŞKUR desteği ile 150 kişilik girişimcilik eğitim programı düzenlenecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Protokol imza törenine Tokat İş-Kur İl Müdürü Bekir Fındık, Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (TESOB) Başkanı Fehmi Çetinkaya ve Tokat Ekmekçiler, Çörekçiler ve Pastacılar Odası Başkanı Bekir Yurtbay katıldı.
 
Konu ile ilgili Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “ İstihdamın korunması, artırılması ve işsizliğin azaltılması amacıyla hizmet veren Kurumumuz, il genelinde müteşebbis sayısının artırılması amacıyla girişimcilik eğitim programları düzenlemektedir. Devletimiz başta KOSGEB olmak üzere birçok kurumu ile girişimcilik eğitim belgesi sahibi olanlara işyeri açmaları için proje hazırlanması şartı ile hibe veya uygun kredi imkânları ile finansal destekte bulunmaktadır” denildi.
 
 
“GİRİŞİMCİLİK EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLENECEK”
 
Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “2019 yılı içerinde Tokat TSO ve Niksar TSO ilegirişimcilik eğitim programı protokolleri imzalamış, Tokat TSO ve Niksar TSO işbirliği ile 200 işveren adayının girişimcilik eğitim programı sertifikasına sahip olması planlamıştı. Bu kapsamda bugün de Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği ( TSOB) ve Tokat Ekmekçiler, Çörekçiler ve Pastacılar Odası’nın katılımı ile yeni bir protokole imza atılmıştır. İmzalanan protokol çerçevesinde TESOB bünyesinde 2019 yılı içerisinde 150 kişilik girişimcilik eğitim programı düzenlenecektir.”
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]