• 0

27 Mart 2019, 13:45 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Adnan Özmen, üniversiteyi ziyaret etti

Adnan Özmen, üniversiteyi ziyaret etti

MHP Tokat Belediye Başkan Adayı Adnan Özmen, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesini ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi. Ziyarette MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da yer aldı. Ziyaret renkli görüntülere sahne oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ın kalkınması için üniversitenin önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden MHP Tokat Belediye Başkan Adayı Adnan Özmen, “Üniversiteler, hem yerel ekonomi hem de ülke ekonomisi için önemli bir tetikleyici unsur özelliği taşımaktadır.  Üniversiteler toplumda verimliliğin artması, işsizliğin azalması, bireysel gelirin artması, bunların sonucunda şehrin ekonomik gelişiminin sağlanması ve pek çok sosyo-kültürel gelişimi de beraberinde getirmektedir. Üniversitemizden beklentimiz büyüktür” şeklinde konuştu.
 
 
ÜNİVERSİTEMİZ TOKAT’A DEĞER KATTI
 
Eğitimli gençliğin Tokat’ın çehresini değiştirmede önemli bir fonksiyonu olacağını, onun için gençlerin sorunlarını çözme noktasından ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını aktaran Adnan Özmen, “Çeyrek asırdır Gaziosmanpaşa Üniversitemiz şehrimize anlam katmakta, değer katmaktadır” dedi. Özmen açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
ÜNİVERSİTENİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR
 
“Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken, gençlerimizin yanında olurken, girişimcilerimizi desteklerken temel amacımız Tokat’ın kalkınmasını, yönetilmesini bilimsel bir temele oturtma gayretleridir. Bununla birlikte, teknolojik ilerlemenin esasını oluşturan faaliyetlerin arzu ettiğimiz düzeye ulaşması için de üniversitemizin desteğine ihtiyacımız vardır.
 
ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİNİ GELİŞTİRECEĞİZ
 
Ülkemizin kalkınmasında en önemli unsurlardan birisi şüphesiz kamu, üniversite, sanayi işbirliğidir. Bu doğrultuda, hedeflerimize ulaştırmadaki ana adımlar; yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesini sağlamak ve desteklemek, Ar-Ge insan kaynağı kapasitesini artırmak, nitelikli bilgiyi ticarileştirmek, teknoloji tabanlı ve yenilikçi şirketlerin ortaya çıkmasını ve gelişimini desteklemek, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek ve kurumsallaştırmak ve Ar-Ge ve yenilik ekosistemini güçlendirmektir. Bunu yaptığımız zaman Tokat istediğimiz noktaya gelecektir.”
 
 
MİLLİ VE MANEVİ DUYGULARLA YETİŞMİŞ GENÇLİK
 
Genç neslin dinamizmi ile tecrübeli insan kaynağının bir araya gelmesi ile birlikte çözemeyecekleri problemin kalmayacağını belirten MHP Tokat Belediye Başkan Adayı Adnan Özmen, “Değişime hazır olursak, yenilikçi olabilirsek ve toplumu dönüştürebilirsek birçok bilim insanını, karar alıcıları ve bireyleri endişelendiren yıkıcı dönüşümü tersine çevirebiliriz. Bunu başaracak olanlar gençlerdir. Milli ve manevi duygularla yetişmiş, vatanını, milletini seven gençler bizim geleceğimizdir, Tokat’ın geleceğidir” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]