• 0

29 Mart 2019, 07:43 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Sağlık personeli ve hastalar, 80 fidanı toprakla buluşturdu

Sağlık personeli ve hastalar, 80 fidanı toprakla buluşturdu

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Kalbe Ekilen Tohum'' projesi kapsamında 80 fidan dikildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kalbe Ekilen Tohum” projesi kapsamında evde sağlık hizmeti alan hastaların ve tedavilerinden sorumlu sağlık personelinin katılımı ile etkinlik düzenlendi. Organize sanayi bölgesinde bulanan ağaçlandırma sahasına evde sağlık hizmeti gören hastalar ve onları tedavi eden sağlık personeli 50 karaçam, 15 dut, 15 ıhlamur fidanını toprakla buluşturdu. Etkinliğe, Tokat İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Cihat Zülfüoğulları, Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Demir, Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Mehmet Çakan, Tokat Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefi Orman Mühendisi Atilla Rıza Doğangül, proje yürütücüleri Uzman Hatice Sazak Tutumlu ve Biyolog Mete Koyuncu, Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde görevli sağlık çalışanları ve hastalar katıldı.
 
 
İl Sağlık Müdürü Hacı Ahmet Sümbül, bu projenin sürekli hale getirileceği ve bundan sonra evde sağlık hizmeti alacak her hasta için bir fidan dikileceğini söyledi. Sümbül, ''Hem yaşlılar haftası hem de orman haftası olması nedeniyle fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Bundan sonraki dikeceğimiz fidanlarımıza ise isim vereceğiz. Diktiğimiz her fidanın bir kimliği olacak'' dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]