• 0

02 Mayıs 2019, 18:55 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Tokat'ta Ballıca Mağarası'nın 'Yol hikayesi' anlatıldı

Tokat'ta Ballıca Mağarası'nın 'Yol hikayesi' anlatıldı

Tokat'ta Ballıca Mağarası'nın 'Yol hikayesi' tanıtım toplantısı yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2019 yılında UNESCO Dünya Mirası Aday Listesine Türkiye’den kabul edilen tek dosya olan Ballıca Mağarası’nın, ‘yol hikayesi’ tanıtım toplantısı Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü öncülüğünde Yağıbasan Medresesi’nde yapıldı. Düzenlenen programa Vali Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.
 
Tanıtım toplantısında Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürü İhsan İkinci, Ballıca Mağarası’nın teknik tanıtımını yaptı ve yol hikayesini anlattı. İhsan İkinci’nin ardından Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yaşagül Ekinci Danışan ‘Neden Ballıca’ adlı sunum yaptı.
 
 
Sunumların ardından konuşma yapan Tokat Valisi Ozan Balcı, Ballıca Mağarası’nın tüm insanlığa tanıtılması gerektiğini belirterek, ''Ballıca Mağarası’nın UNESCO Dünya Geçici Mirası Listesine alınması dolayısıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız. Öncelikle bu projenin gerçekleştirilmesinde başta Yaşagül Hocamız olmak üzere emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Herkesi kutluyorum. Ama asıl iş bundan sonra başlıyor. Ballıca Mağarası artık sadece Tokat’ın değil, Türkiye’nin hatta bütün insanlığın bir değeri. Bizim bunu daha güzel yerlere getirmemiz ve tüm insanlığa sunmamız lazım. Bizim 2023 Tokat projelerimiz var. bu hedeflerin turizm ayağında Ballıca Mağarası, Pazar Hükümet Konağı, Kervansaray, Kaz Gölü ile beraber güdümlü çalışmalarımız devam ediyor. Bizlerin çalışmasıyla da iş bitmeyecek ama bir tuğla da biz koyacağız. İnşallah Ballıca Mağarası gibi birçok değerimizi ortaya çıkaracağız. Tokat’ımızın kalkınmasına, gelişmesine, refahına, huzuruna daha çok katkı sağlamayı da canı gönülden istiyorum. Bu işin gerçekleştirilmesinde emeği olan herkese yeniden teşekkürlerimi sunuyorum'' dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]