• 0

04 Mayıs 2019, 18:52 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Güzel Sanatlar Lisesi'nden yıl sonu konseri

Güzel Sanatlar Lisesi'nden yıl sonu konseri

Tokatta Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan yıl sonu konseri verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valiliği öncülüğünde başlatılan ve İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü tarafından sürdürülen Sanat Tokat projesi kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi öğrenciler tarafından hazırlanan resim sergisi ve konser programı düzenlendi. 26 Haziran Atatürk Kültür sarayında düzenlenen programa Vali Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 

Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Yusuf Dursun’un yaptığı açılış konuşmasının ardından Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmeni Cengiz Pelit’in şefliğini yaptığı orkestra ve koro tarafından konser verildi. Konserin ardından Vali Ozan Balcı, koro ve orkestra şefi Cengiz Pelit ve öğrencilerini tebrik ederek, çiçek takdim etti. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerini çok başarılı bulduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  "Bu çocuklar ileride Tokat'ımızı ve Türkiye'mizi dünya da temsil edecekler. Buradan nice kıymetli sanatçılar çıkacak. Müzik ve resim sadece hoş vakit geçirmek için yapılan şeyler değildir. Müzik ve resim olmadan bir telefon bile icat edemezsiniz. Bir masayı bile dizayn edemezsiniz. Kısacası müzik, resim ve edebiyat olmadan nitelikli bilgi üretilemez. Bu yüzden ben öğrencilerimizi ayrı ayrı kutluyorum ve kendilerini kitapla ödüllendireceğim” dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat / Merkez
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.092 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]