• 0

06 Mayıs 2019, 21:24 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Gönüllerince eğlendiler

Gönüllerince eğlendiler

Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde düzenlenen Bahar Şenliği ile bahar coşkuyla karşılandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde düzenlenen 6. Bahar Şenliği’ne katıldı.
 
Hastane bahçesinde düzenlenen program Hastane Başhekimi Dr. Müberra Kulu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi olarak altıncı bahar şenliğini gerçekleştirdiklerini söyleyen Başhekim Dr. Müberra Kulu, emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Programda hastanede tedavi gören AMATEM hastalarının Bendir eşliğinde gerçekleştirdikleri halay gösterisi ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastalarının müzik dinletisi davetlilerin alkışlarını topladı.

Programa ayrıca İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik ile hastane personeli, hastalar ve yakınları katıldı.
 
 
TOKAT DR. CEVDET AYKAN HASTANESİ HAKKINDA
 
Tokat Dr. Cevdet Aykan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi; Sağlık bakanlığı 07.06.2010 tarih ve 22851 sayılı makam onayı ile Sağlık bakanlığı İnşaat-Onarım Daire Başkanlığı tarafından Tokat Vali Recep Yazıcıoğlu devlet hastanesinin 120 yataklı ruh sağlığı hastalıkları hastanesine dönüştürülmesi için girişimlere başlandı.
 
08.01.2013 tarihinde bina Kamu hastaneler birliği genel sekreterliğine devredildi.12.06.2013 tarihinde hastanemiz yönetimi sözleşme imzalayarak görevine başlamışlardır. Bu tarihten itibaren bakım- onarım faaliyetleri yürütülmeye başlandı.
 
21.11.2013 tarihinde ayaktan hasta kabulüne başlanan hastanede 05.12.2013 tarihinde itibaren de yatan hasta kabul ediliyor.
 
Sağlık Bakanlığı Toplum Temelli Ruh Sağlığı hizmetleri politikası kapsamında; TOKİ mevkiinde sağlık ocağı tahsisli bir bina il sağlık müdürlüğünden devralınarak, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi kurulmuş ve 10.02.2014 tarihinde hasta kabulüne başlamıştır.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]