• 0

10 Mayıs 2019, 22:49 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Tokat'a 100 milyonluk hizmet yatırımı

Tokat'a 100 milyonluk hizmet yatırımı

Tokat merkez ve ilçelerimize bağlı köylerimizin sağlıklı içme suyuna kavuşturulması, köy yollarının kalitesinin ve standardının yükseltilmesi, çiftçilerimizin sulama ihtiyaçlarının karşılanması için göletler yapılması ve köylerimizin kanalizasyon ihtiyaçlarının karşılanması için KÖYDES'ten 43 milyon, İl Özel İdaresi kaynaklarından 57 milyon olmak üzere toplam 100 milyon TL'lik yatırım yapılması planlandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) ve İl Özel İdaresi kaynakları ile yapılacak yatırımlar Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı. Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Genel Sekreter Yardımcısı Saffet Güngör ve İl Özel İdaresi Birim Müdürleri katıldı.
 
 
Toplantıda KÖYDES 2019 yatırım programı ve İl Özel İdaresi kaynakları ile yapılacak yatırımlar ve çalışmalar görüşüldü. KÖYDES ve İl Özel İdaresi kaynaklarından ayrılan 100 milyon türk lirası ödenekle içme suyu, gölet, kanalizasyon, yol yapımı, yol asfaltlama çalışmaları, trafik levha ve turizm yönlendirme levhaları ve diğer konuları gündeme alındı.

Öncelikli olarak tüm köylerimizdeki içme suyu ihtiyaçlarının tamamlanmasının kararlaştırıldığı yatırım planlaması toplantısında, çiftçilerimizi zenginleştirecek tarımsal yatırımlar yapılmasına da karar verildi.
 
 
 
“İlimizin Ufkunu Açacak Çalışmalar Planladık”
 
Vali Balcı, “İlin ufkunu açacak şekilde çalışmalar yapmamız lazım. Bizlerin milletimizi zenginleştirecek işlere destek vermemiz lazım. Köylerimizi, çiftçilerimizi; ilimizi bütün olarak bir bakış açısıyla değerlendirip, zenginleştirmemiz gerek” dedi.
 
“Milletimiz İçin Çalışacağız”
 
Milli birlik ve beraberliğe hizmet etmenin öneminden bahseden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Milletimiz bizlerden hizmet bekliyor. Önce onlar için çalışıp, çaba göstermemiz gerek. Köylüsü, kentlisi bütün vatandaşlarımız bizden hizmet bekliyor, onlara çalışmalarımızla destek vermeliyiz. 7 ovamızın toplulaştırma ve basınçlı sulama sistemine geçmesi için çalışmalar yapıyoruz.” dedi. 
 
“Tokat İçin Tarım Öncelikli”
 
Tokat’ın tarım alanında büyük bir potansiyel taşıdığını ve Tokat’ın tarımda parlayan bir yıldız olduğunu ifade eden Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, ”Tarımı önceliğe almamız gerekiyor. Tohum alımından sulamaya kadar her alanda çiftçimizi, köylümüzü zenginleştireceğiz. Tokat’ın kültür turizm potansiyelini ortaya çıkaracak çalışmalar yapacağız. En önemli konulardan biri olan içme sularımız. En yakın zamanda içme suyu olmayan hiçbir köyümüz kalmayacak. Bir diğer konu ise kanalizasyon işleri, yol ve ulaşım hizmetleri. Bu konuları çok önemsiyorum. Çalışmalara başlandı. Proje ve programlar dahilinde en iyi hizmeti en kısa sürede köylerimizle buluşturacağız” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]