• 0

13 Mayıs 2019, 23:03 - Anasayfa // Reşadiye Haberi yazdır

Reşadiye kaymakamı domates fidesi dikti

Reşadiye kaymakamı domates fidesi dikti

Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, Reşadiye'nin Çakmak ve Darıderesi köylerinde Kaymakamlık himayesindeki 'Reşadiye Proje Ofisi' tarafından yürütülen 'Reşadiye Domates Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi' kapsamında 'Domates Fidesi Dikim' programına katıldı ve domates fidesi dikti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çakmak ve Darıderesi köylerinde üreticilerin ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri eşliğinde ilk domates fidelerini birlikte diken Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, “Daha önce toplamda 9 çiftçimize yaklaşık 9 dönümlük çilek bahçesini oluşturduktan sonra, Çakmak ve Darıderesi köylerimizde de 5 çiftçimizi domates üreticiliği konusunda destek sağladık. Bu projelerle diğer çiftçilerimizin de teşvik edilerek, üretim alanlarının artırılması ve üreticilerimize yeni gelir kaynaklarının oluşturulmasını amaçlıyoruz, üreticilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
 
 
Proje kapsamında; Reşadiye’nin Çakmak köyünde 3, Darıderesi köyünde 2 çiftçiye olmak üzere, Toplam 5 bin m² alan üzerine dikilmek üzere 10 bin 500 adet domates fidesi dağıtımı yapıldı.
 
Ayrıca çiftçilere toprak besin elementi olarak birer çuval gübre ve mantari hastalıkları için zirai ilaç dağıtımı yapıldı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Reşadiye Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]