• 0

14 Mayıs 2019, 20:17 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat protokolü, kendilerine ayrılan koltuklara engellileri oturttu

Tokat protokolü, kendilerine ayrılan koltuklara engellileri oturttu

Tokat'ta Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Vali Ozan Balcı ve protokol üyeleri, akülü araç ve tekerlekli sandalye dağıtımında programı ayakta takip etti. Protokol için ayrılan koltuklara ise etkinliğe katılan engelliler oturtuldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat'ta Valilik, Belediye ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün organizasyonu ile 10-16 Mayıs Engelliler Günü için yürüyüş ve bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Engelliler ve il protokolünün de katılımı ile Niksar kavşağından başlayan yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. Yürüyüş sonrası kent meydanında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Programa katılan Vali Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan ve il protokolü, engellilere destek olmak için kendileri için ayrılan koltuklara oturmadı. Programı ayakta takip eden protokol için ayrılan koltuklara ise engelli bireyler oturtuldu. Programda Tokat Konfederasyonu tarafından temin edilen 10 akülü araç ve 45 tekerlekli sandalye engellilere dağıtıldı.
 
 
Tokat Valisi Ozan Balcı, engellilerin derdini dert edinmek, onlarla bir araya gelmek için bu etkinliği yaptıklarını belirterek, ''Çok güzel bir etkinlik oldu, şenlik havasında oldu. Yürüyüş yaptık. Koltukları da engellilere bıraktık. Onların sorunlarına, problemlerine dikkat çekmek için bunu yaptık. Devletimiz, engellilerin hayatını kolaylaştırmak, yaşamlarına değer katmak için her alanda güzel işler yaptı ve yapmaya da devam etmekte. Biz de Tokat’ta devlet olarak engellilerin derdini dert ediniyoruz. Problemlerini hissediyoruz, ailelerin ne tür sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını biliyoruz. Amacımız onların hayatını kolaylaştırmak. Şehir olarak bir aileyiz. Ailenin diğer fertlerinin sıkıntılarını dert olarak yüreğimizde hissediyoruz. Çözmek için de gayret ediyoruz'' dedi.
 
Tokat Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz ise, ''İl protokolünün koltukları bize bırakmasına çok sevindik. Bugün burada sayın protokolün protokole oturmaması, kendilerinin yerine engellileri oturtmaları bizleri gururlandırdı, şereflendirdi'' diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]