• 0

18 Mayıs 2019, 17:07 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Turhal'da en çok istihdam sağlayan firmalara ödül

Turhal'da en çok istihdam sağlayan firmalara ödül

Vali Dr. Ozan Balcı Turhal Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen İstihdam Ödül törenine katıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yüzbaşıoğulları sosyal tesislerinde düzenlenen ödül törenine Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz, işadamları ve davetliler katıldı.

İftarların yapılmasının ardından Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz, ödül töreninin açılış konuşmasını yaptı.

Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasında programı düzenleyen Turhal Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür etti.
 
 
Amacımız Değer Üretenleri Değerli Kılmak
 
Amacın değer üretmek ve değer üretenleri değerli kılmak olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’’ı tarımda, turizmde, sanayide, ekonomide, ulaşımda, iletişimde kısacası hayatın ve yaşamın her alanında gelişen ve ilerleyen Türkiye’ ye ayak uydurabilen, kalkınmış, her alanda örnek bir il haline getirmektir.” dedi. Bunu yaparken ise siyasetin, ticaret ve sanayi dünyasının, esnaf dünyasının ve  bürokrasinin uyum ve  iş birliğinin önemine dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı,  uyum ve işbirliğinin olduğu yerlerde huzur  ve barışın,  daha çok üretimin,  daha çok zenginliğin olduğunu kaydetti.

Turhal Sadece Tokat’a Değil Türkiye’ye Değer Üreten Bir Şehir

 Tokat ve Turhal’da bu uyum ve işbirliğinin olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu uyum ve birlikteliği bozmamak lazım. Bu uyum ve birlikteliğin olduğu yerde daha çok iş oluyor. Bir de bizim amacımız iş üretmek, değer üretmek. Memleket, millet bizden iş bekler. Kadını, çiftçisi, erkeği, yaşlısı, genci dolayısıyla milletimiz bizden iş beklerken enerjimizi onlara vermemiz lazım. Turhal da Tokat’ımızın gelişen, ilerleyen kıymetli bir ilçesi. Turhal, insanımızın alın teriyle, göz nuruyla inşa ettiği bir şehir. Sadece  Tokat’ a değil Türkiye’ye değer üreten bir şehir. Hem şeker fabrikasıyla hem tarımıyla, ekonomisiyle. Bunu çok önemsiyorum. Bizim de il valisi olarak görevimiz Turhal’ın her alandaki problemlerinde yanında olmak. Eğitimde, tarımda, sanayide, ulaşımda, iletişimde ,enerjide, ormanda. Kısacası işimiz Turhallı hemşerilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, onların bütün problemlerinde beraber olmak, onları desteklemek ve yüreklendirmek. Benim bütün iyi ve güzel işlerde yanınızda olduğumun bilinmesini isterim.
 

Turhal’ın Mutluluğu Bizim Mutluluğumuz

Turhal’ın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Burada iyi bir ekip var. İnşallah iyi ve güzel işler üretileceğine canı gönülden inanıyorum. Bu vesileyle Allah bizi hep böyle güzel etkinliklerde bir araya getirsin diyorum.  Bu ve buna benzer etkinliklerin Türkiye’mizin daha çok ilerlemesine, gelişmesine, Tokat’ımızın Turhal’ımızın daha çok ilerlemesine ve gelişmesine, zenginleşmesine, milletimizin birbirini daha çok sevmesine ve kaynaşmasına vesile olmasını diliyorum.” dedi.
 
İstihdama katkı Sağlayanlar Ödüllendirildi
 
Yapılan konuşmaların ardından Turhal İlçesinde en çok istihdam sağlayan Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş Turhal Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel’e Vali Dr. Ozan Balcı plaketini takdim etti.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve protokol mensupları tarafından en çok istihdam sağlayan TET Giyim İnşaat Turizm Gıda ve Dış Ticaret, Hayka Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti., Özdemir Antimuan A. Ş.,Yeniçağ Hazır Giyim San. Tic. Ltd Şti., Kazova Vasfı Diren Tarım İşletmesi San.Tic. A.Ş’ye plaketleri takdim edildi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]