• 0

25 Mayıs 2019 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta 12-15 yaş arası çocuklara bilişim eğitimi

Tokat'ta 12-15 yaş arası çocuklara bilişim eğitimi

Tokat'ta İlmniyet Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Çocuklar, Gençler! Onbeşliler Atalarının İzindeler' projesi kapsamında 12-15 yaş aralığındaki öğrencilere bilişim eğitimi veriliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamına alınan ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile-Çalışma ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından tespit edilen çocuklardan oluşan ortaöğretim ve lise eğitimi gören 12-15 yaş aralığındaki 15 öğrenciye bilişim eğitimi veriliyor. 25 Nisan’da başlayan kurslarda, 3 ay süre ile haftada 2 gün, ileri düzeyde algoritma, animasyon, web sitesi geliştirme, temel 3 boyutlu çizim, 3 boyutlu baskı ve robotik uygulamalar konularında eğitimler veriliyor.
 
 
Çocukları ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, ''ÇOGEP projesi kapsamında 5 ve 7’nci sınıfa giden çocuklarımıza onları sosyal medyadan uzaklaştırıp, bilgisayarda oyun oynamalarından ziyade yine bilgisayarla iç içe ama kendileri ve gelecek için faydalı şeyler öğrenebilecekleri eğitimler veriliyor. İleri düzeyde kendilerine yarayabilecek bir eğitim veriliyor. Buradaki amacımız çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak, kendi gelişimleri için faydalı olabilecek etkinliklere kanalize etmek. Burada yaptıklarını arkadaşlarına söyleyecekler, bu da yayılacak, onlar da merak edecekler gelip bakacaklar. Böylelikle çocuklarımızı hem sokaktan hem de kötü alışkanlıklardan kurtaracağız'' dedi.
 
Kursa katılan öğrenciler için ayrıca İstanbul, Bursa ve Çanakkale illerine gezi düzenlenecek.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]