• 0

29 Mayıs 2019, 18:24 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Başkan Çelik, 'Tokat'ın kalkınması tarımdan geçer'

Başkan Çelik, 'Tokat'ın kalkınması tarımdan geçer'

TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, Tokat'ta ekonominin de, sanayinin de, sporun da gelişmesinin yolunun tarımdan geçtiğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TSO Başkanı Dr. Ali Çelik, Tokat’ta yetişen erken kirazın ihracat çalışmaları için beraberindeki heyet ile birlikte TSO Meclis Üyesi Hasan Şanlı'nın Kemalpaşa Köyündeki bahçesininde incelemelerde bulundular. Amasya'dan kabzımal Celil İnce ile Rusya'ya Trabzon'daki firması aracılığıyla ihracat yapan Lider Gıda'dan Mustafa Bulut, bölgedeki kiraz ağaçlarının ve meyvelerinin durumlarını kontrol etti.
 
Tokat’ın kalkınması tarımdan geçer
 
Bulut ve İnce'nin daha önce Tokat'ta üretilen ürünleri yurt dışına göndermiş tecrübeli bir ekip olduğunu söyleyen Başkan Ali Çelik, Tokat'ta ekonominin de, sanayinin de, sporun da gelişmesinin yolunun tarımdan geçtiğini söyledi. Gelen heyetin yaptığı incelemelerin kendileri ve Tokat çiftçisi için çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Çelik: "Kemalpaşa Köyümüz Tokat'ta yaş sebze ve meyve üretiminde kendini ispat etmiş ve işini en iyi yapan, kurumsallaşan ve markalaşan bir yer. Biz de buradaki mevcut durumu görerek bu başarıyı diğer yerlere nasıl aktaracağımıza bakalım istedik. Sonrasında da buradaki üretimimizi nasıl dış pazarlara aşarız sorusuna yanıt aradık. Şehir dışından gelen misafirlerimizin bilgi, birikim ve tecrübelerinden faydalanıyoruz, önümüzdeki süreçte de faydalanmaya devam edeceğiz. Tokat Valimizin, Belediyemizin, Milletvekillerimizin, STK'larımızın da son dönemdeki öncelikli çalışmaları hep tarımın gelişme üzerine kurgulanıyor. Biz de bu kurgu içerisinde üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]