• 0

01 Haziran 2019, 04:54 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Tokat'ta anıldı

Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Tokat'ta anıldı

Şırnak'ın Uludere ilçesinde yaşanan helikopter kazası sonucu şehit olan 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın, Tokat'ta anıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Uludere'de 31 Mayıs 2017 tarihinde yaşanan helikopter kazası sonucu şehit olan 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın, Tokat'ta isminin verildiği Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Spor Lisesinde anıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali yaptı. Daha sonra konuşan Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın Spor Lisesi Müdürü Ahmet Kayhan Kılıç duygu ve düşüncelerini ifade etti.
 
Anma programında Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın çocukluk arkadaşı eğitimci Suhi İzan, anılarını anlattı.
 
 
Aydoğan Aydın’ın hiç gülemediğini belirterek bir anısını anlatan Suhi İzan, ''Bir de ben Aydoğan'ı hayatımda böyle içten dolu dolu gülerken hiç görmedim. 30 yıl öğretmenlik yaptım. Sınıfta bir çocuğun annesi babası yoksa bir garipliği vardır, sessizdir, hayata küskündür. Aynı küskünlük Aydoğan'da ömür boyu devam etti. Bunu da bir yolculukta sormuştum. Aydoğan bir gül artık, seni gülerken hiç görmedim dedim. 'Çocukluğumuzda anasızlık babasızlık gülemedik Suhi, askerlikte de onlarca şehit verdik yanımızda' dedi. Askerlikteki bazı hatıralarını anlattı. Saatlerce çatışma arasında kaldıklarını, bağırtılar, iniltiler sabahlara kadar çatışma olduğunu anlattı. Bu çatışmaların onlarca, yüzlercesi olduğunu söyledi. Bir de özel kuvvetlerdeki arkadaşların yapmış oldukları çalışmaları Amerika film endüstrisi çekse 5 bin tane film, kahramanlık filmi çıkacağını söyledi. Ben nasıl dayanıyorsunuz dedim, o da 'dayanamıyoruz, o yüzden gülemiyoruz, her şey içe atılıyor. Bu kadar şehidin arasında nasıl güleceksin' dedi'' ifadelerini kullandı.
 
Daha sonra Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın'ı anlatan slayt gösterisi izlendi. İl Müftü Yardımcısı Cabir Çelik'in "Şehitlik" temalı konuşmasının ardından edilen dua ile program sona erdi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]