• 0

01 Haziran 2019, 04:54 - Anasayfa // Erbaa Haberi yazdır

Hazırladıkları projeyle Tokat'ı Türkiye finallerinde temsil edecekler

Hazırladıkları projeyle Tokat'ı Türkiye finallerinde temsil edecekler

Tokat'ın Erbaa İlçesinde Harun Yüksel Ortaokulu öğrencileri hazırladıkları 2 robotik kodlama projesiyle Tokat'ı Türkiye finallerinde temsil edecek.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ülke genelinde ortaokullar arası “Benim Fikrim Benim Teknolojim” temasıyla gerçekleştirilen, Kodla(Ma)nisa projesi, 4’üncü festival ve proje yarışmasında Harun Yüksel Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 2 proje, robotik kategorisinde Türkiye finaline kaldı. Proje sahibi öğrenciler Mert Yaşar ve Burhan Yılmaz, koordinatör öğretmenleri Mustafa Kemal Avcı ve İbrahim Toprak ile birlikte Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı ziyaret ederek, proje ile ilgili bilgi verdi. Milli Eğitim Müdürü Aslan, öğrencileri tebrik ederek, hediye takdim etti.
 
 
Öğrencilerin Türkiye finaline kalma başarısı gösterdikleri için mutluluk duyduğunu belirten Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan ''Manisa ilinde gerçekleşecek olan Türkiye final yarışmasına davet edilen mucit öğrencilerimiz, 12 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan yarışmada, projelerinin tanıtım sunumunu yapacaklar. Teknoloji meraklısı mucit öğrencilerimizi, koordinatör öğretmenlerini ve okul idaresini tebrik eder, Türkiye finallerinde başarılar dilerim'' dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat / Erbaa




Tokat Haber 60




YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Erbaa Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]