• 0

01 Haziran 2019, 04:55 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline KBRN eğitimi

Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline KBRN eğitimi

Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline KBRN eğitimi verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AFAD Müdürlüğünce yaşamsal çevrede meydana gelerek insanları etkileyebilecek olan KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer) olaylarına etkin hızlı ve doğru müdahale yöntemlerini uygulamak, amacıyla İl Tarım Müdürlüğünde çalışan 60 personele eğitim verildi. Eğitim kapsamında KBRN olaylarında kullanılan kişisel koruyucu ekipmanlarının standartları, saha ve olay yeri yönetimi becerileri kazandırmak amacı ile KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitim programları oluşturuldu. Ayrıca eğitime katılan personele denize kıyı bölgelerde oluşan ve çok sık boğulmalara neden olan Rip Akıntısı (Çeken akıntı) hakkında da bilgi verildi.
 
 
İl Tarım ve Orman müdürlüğü Müdür Yardımcısı Ümit Ok, "Müdürlüğümüz Sivil Savunma Uzmanının çabasıyla, personelimize Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer kelime grubunun kısaltması olan KBRN eğitimi verilmiştir. Genel olarak bu terim Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer maddelerin kasten veya kazaen yayılmasıyla oluşan, insan ve çevre için zararlı ve tehlikeli durumları ifade etmektedir. KBRN maddelerinden elde edilmiş silahların terör ve sabotaj eylemleri ile kasten ya da endüstriyel üretimde, sağlık sektöründe, laboratuvarlarda ve bilimsel araştırmalarda ürün ya da ara ürün olarak kullanılmaktadır. KBRN maddelerinin insan, doğa ya da teknoloji kaynaklı kontrolsüz olarak yayılmasıyla oluşan tehdit ve tehlikeler için personelimize farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi verilmiştir. Ayrıca Karadeniz sahillerinde sıkça oluşan Rip akıntısı hakkında da bilgi verilmiştir. Kurumumuz personeline vermiş oldukları eğitimden dolayı Tokat İl AFAD Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz" dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]