• 0

13 Haziran 2019, 14:59 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Turhal Halk Eğitim Merkezi'nden yıl sonu sergisi

Turhal Halk Eğitim Merkezi'nden yıl sonu sergisi

Tokat'ın Turhal İlçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl sonu sergisi düzenlendi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu 2018-2019 eğitim öğretim dönemi çalışmalarından oluşan yıl sonu sergisi açtı. Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleşen sergi açılışına İlçe Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Janarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Yılmaz ve davetliler katıldı.
 
 
Düzenlenen törende konuşan Kaymakam Üçer, ''Bu sergimizde el emeği ve göz nuruyla üretilmiş birbirinden değerli güzel ürünleri gördük. Başta bu kurslara devam eden kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca onların bu şekilde eğitim ve öğretimlerine destek veren Halk Eğitim Merkezimizin usta öğreticilerini, öğretmenlerini ve idarecilerini de tebrik ediyorum. Bizim kaybolmaya yüz tutmuş el sanatlarımız var. Bunların devam etmesi ve gelecek nesillere aktarılması için bu tip çalışmaları çok önemsiyoruz. Tabi halk eğitim çok geniş bir konu. Örgün eğitimin ötesinde yaygın eğitim faaliyeti olarak okuma yazma, meslek edindirme ve öğrencilerimiz için sınavlara hazırlık gibi kurslarımız devam ediyor. Bu konuda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz aslında Milli Eğitim cümlesinde olan işlerden çok önemlilerini yerine getiriyor. İlçemizin büyüklüğü ve bu kurslarımızın yoğunluğu göz önünde bulundurularak şu anki yeni binası inşa edildi ve geçtiğimiz yıldan itibaren de kullanıma açıldı. Burası devlet hizmetleri anlamında her türlü ihtiyacın karşılanabileceği bir bina oldu. İnşallah bu hizmetlerin devamı ile birlikte Halk Eğitim de yeni bir boyut ve yeni bir seviyeye yükseleceğiz" dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]