• 0

14 Haziran 2019, 13:28 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Ankara'da tek ses 'Yerel basına kıymayın'

Ankara'da tek ses 'Yerel basına kıymayın'

'Yargı Reformu Paketi' içinde yer alan ve resmi ilanların önemli bir bölümünün gazetelerde yayınlanmasını ortadan kaldırarak, zaten zor günler yaşayan Anadolu basınını tamamen bitirecek karara Ankara'da itiraz edildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

'Yargı Reformu Paketi' içinde yer alan ve resmi ilanların önemli bir bölümünün gazetelerde yayınlanmasını (kurum ve kuruluşların icra-iflas ilanlarını) ortadan kaldırarak, zaten zor günler yaşayan Anadolu basınını tamamen bitirecek karara Ankara'da itiraz edildi.
 
TBMM Başkanı Prof.Dr. Sn. Mustafa Şentop, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, her partiden çok sayıda milletvekilleri ile bir dizi resmi görüşmeler yapıldı.
 
 
Sn. Faik Öztrak’ın TV’lerden canlı yayınlanan basın toplantısıyla sorun ülke gündemine taşındı. Binlerce gazete emekçisinin geleceğe yönelik endişeleri dile getirildi. Gazetecilere verilen hizmet pasaportunun, yeterli olmayan süresinin en az 5 yıla çıkarılmasını, sürekli basın kartı sahiplerine yeşil pasaport hakkı tanınmasını istedi ve medyayla ilgili tüm sorunlar ile çözüm yollarını içeren geniş kapsamlı rapor ilgililere bir kez daha sunuldu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]