• 0

14 Haziran 2019, 13:20 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Başkan Bekler, '10 pet şişe karşılığında bez çanta verilecek'

Başkan Bekler, '10 pet şişe karşılığında bez çanta verilecek'

Tokat'ın Turhal İlçesi Belediye Başkanı İlker Bekler, plastik kullanımını azaltmak amacıyla ilçede kurulacak olan noktalara 10 plastik pet şişe getirene bez torba vereceklerini açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Turhal Kaymakamlığı ve Turhal Belediyesi tarafından yürütülmekte olan “Sıfır Atık Projesi’’ kapsamında 17-21 Haziran tarihleri arasında  ilçede kurulacak olan çeşitli noktalara 10 pet şişe karşılığında bez çanta verilecek.
 
Ülke çapında plastiğe karşı başlatılan seferberliği çok önemsediklerini ifade eden Turhal Beleldiye Başkanı İlker Bekler, naylon poşetlerin kullanımının sınırlanmasının çok yerinde bir karar olduğunu dile getirdi. Söz konusu çalışmayla pet şişelerin geri dönüşüme kazandırılacağını söyleyen Bekler, aynı zamanda plastik kullanımını da en aza indirgemeyi hedeflediklerini belirtti.
 
 
Önceki yıllarda belediye olarak bez torba dağıttıklarını hatırlatan Bekler “Ülke çapında plastiğe karşı başlatılan bu seferberliği çok önemsiyorum. Naylon poşetlerin kullanımına sınır getirilmesi çok yerinde. Biz plastiği ne kadar çok hayatımızdan çıkarırsak o kadar çevreyi korumuş oluruz. Vatandaşlarımıza bez torbalar dağıtacağız. Ancak bunu yaparken onlardan pet şişe getirmelerini istiyoruz. 10 tane pet şişe getirene hemen bir bez torba vereceğiz. Böylelikle hem çevre duyarlılığını artıracağız hem de naylon poşet uygulamasında katkı vereceğiz. Vatandaşlarımızın pet şişeleri sokağa ya da çöpe atmamalarını istiyoruz. Geri dönüşüm anlamında da önemli bir katkı olacak" dedi. 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]