• 0

19 Haziran 2019, 05:21 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Emniyet Müdürlüğü, 74 öğrenciyi geziye gönderdi

Tokat Emniyet Müdürlüğü, 74 öğrenciyi geziye gönderdi

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 74 öğrenci Çanakkale, Bursa ve İstanbul gezisine gönderildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, “Çocuklar, Gençler! On Beşliler Atalarının İzindeler” projesi kapsamında Çanakkale, Bursa ve İstanbul gezisi düzenlendi. İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen projeyle 18-20 Haziran tarihlerinde İstanbul-Çanakkale-Bursa İllerine gezi düzenlendi. Düzenlenen geziye 74 öğrenci ve 9 gözetmen öğretmen katıldı. Gezide birinci gün İstanbul’da Eyüp Sultan Cami ile Türbesi, Sultan Ahmet Cami, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Bayrampaşa Akvaryum gezilecek ve Boğaz turu yapılacak, ikinci gün Çanakkale İlinde Kilitbahir Kalesi, Tabyalar, Seyit Onbaşı, Sargı Yeri, Morto Koyu, Similasyon, Abide, Yahya Çavuş, Kanlısırt Kitabeleri, 57'nci Alay, Conkbayırı gezdirilecek, üçüncü gün ise Bursa İlinde Osmangazi Türbesi, Ulu Cami, Yeşil Türbe, Emir Sultan, Cumalıkızık Köyü gezilecek.
 
 
Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, ''Yapılacak gezi ile Tokat İlinde yaşayan çocuklarımız ve gençlerimize, Atalarımızın bu toprakları hangi mücadeleler neticesinde vatan toprağı haline getirdikleri ve bizlere miras olarak bıraktıkları eserler ile 104 sene öncesinde Tokat İlinden vatan müdafaası için henüz on beş yaşında ayrılıp, tarihe isimlerini şeref ve onurla onbeşliler olarak yazdıran atalarının Çanakkale’de fedakar ve korkusuzca yedi düvele karşı verdikleri mücadeleleri yerinde görme imkanını sağladık'' dedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.092 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]