• 0

11 Ağustos 2017, 13:53 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Aydoğan'dan Esnafa Müjdeli Güzel Haber

Aydoğan'dan Esnafa Müjdeli Güzel Haber

Tokat Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan yaptığı açıklamada, kredi ödemelerinde zorluk çeken kooperatif ortağı 220 esnafa ait borcun, 320 bin liralık faiz tutarının silineceğini açıkladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan yaptığı açıklamada, kredi ödemelerinde zorluk çeken kooperatif ortağı 220 esnafa ait borcun, 320 bin liralık faiz tutarının silineceğini açıkladı.
 
Tokat Esnaf ve Sanatkârları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, hali hazırda idari takipte ve icrada olan 220 kooperatif üyesinin yaklaşık 2 milyon 378 bin lira borcu olduğunu söyleyerek, yeni yapılandırma ile bu borcun 320 bin liralık faiz kısmının silineceğini bildirdi.
 
Başkan Aydoğan, Kooperatif binasında yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:
 
“Esnafımıza nefes aldıracak bir yapılandırma”
"Esnaf ve sanatkârımızın tam da ihtiyaç duyduğu bir dönemde yine onlardan gelen talepler doğrultusunda kooperatifler olarak; bizlerin, bölge birliklerimizin, merkez birliğimiz olan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği'nin (TESKOMB) talepleri ve değerli bakanımız başta olmak üzere ekonomi bürokrasimiz ve hükümetimiz görüşleri doğrultusunda ödeme güçlüğüne düşen esnaflarımıza nefes aldıracak bir yeniden yapılandırma müjdesini başta ilgili esnaf ve sanatkârımız olmak üzere kamuoyuyla paylaşmak istedik. Bu yapılandırmanın asıl kefil tüm ilgililere en geniş şekilde duyurmak ve onlarında en geniş şekilde faydalanmasını istiyoruz.

“320 bin 500 liralık faiz siliniyor”
Bu yapılandırma çerçevesinde kooperatifimiz ortaklarından şu an itibariyle bundan istifade edecek kişi sayısı 220'dir. Yaklaşık 2 milyon 377 bin 850 liralık toplam borçtan kooperatifimizin sileceği faiz miktarı ise 320 bin 500 lira olacaktır. 08 Ağustos 2017 tarihi itibariyle uygulanacak olan bu düzenlemeye göre; 31 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortakların 29 Eylül 2017 tarihine kadar kooperatife başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları gerekmektedir. Tüm ortaklarımızın ve ya kefillerinin faydalanmasını diliyor bu yapılandırmanın başta esnaf ve sanatkârımıza başta olmak üzere Tokat'ımıza, ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]