• 0

29 Haziran 2019, 14:30 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta çevreci okullar ödüllendirildi

Tokat'ta çevreci okullar ödüllendirildi

Tokat Belediyesi tarafından 5'incisi düzenlenen 'Okullararası Atık Pil Toplama' ve 'Öğrenciler Atık Elektronik Eşya Topluyor' yarışmalarında dereceye giren okullar ödüllerini aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediyesi atık pillerin çevre ve insan sağlığına verdiği zararı önlemek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl düzenlediği Atık Pil ve Atık Elektronik Eşya toplama yarışmalarında dereceye giren okullara ödülleri takdim edildi. Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen ödül dağıtım programında konuşma yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 1800 kilogram atık pilin toplanarak TAP Derneğine, 6 bin kilogram Atık Elektronik Eşya’nın ise geri dönüşüm firmasına teslim edildiğini söyledi.
 
 
Başkan Eroğlu, “Çevre hepimizin, birlik ve beraber yaşadığımız doğamız her geçen gün bir şeyler kaybediyor. Evde kullandığımız atıkların bertaraf edilmesi çevreye verdiği zararın en aza indirilmesi hepimizin görevi. Gelecek nesillerimize daha güzel bir çevre bırakmak görevimizin başında gelmektedir. Yıl içerisinde düzenlediğimiz etkinliklerde, öğrencilerimizle okullarımız işbirliğiyle çöp topladık. Bilinçlendirme çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz. Her yıl dikeceğimiz 100 bin fidan projemiz var. Şehrimizi daha yeşil yapmak amacıyla her yıl 100 bin fidanı toprakla buluşturacağız. 2014 yılından itibaren TAP Derneğimizle birlikte bütün okullarımıza, camilere, kurumlara atık pil toplama kutularımızdan bu yıl 6 bin adet kutu koymuştuk ve bu yıl 1800 kilo atık pil toplandı. 5 yılda ise 10 ton atık pil toplayarak çevreye verilecek zararın önüne geçtik. Atık elektronik eşya toplama konusunda şehrimizin 5 ayrı noktasında atık elektronik eşyaları topluyoruz. Bilişim Sanayicileri ve İş Adamları Derneği İktisadi İşletmesi (TUBİSAD) ile birlikte yaptığımız çalışma ile bu yıl 6 ton atık elektronik eşyayı toplayarak, geri dönüşüm firmasına teslim ettik. Her iki yarışmamızda da dereceye giren okullarımızı, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Asıl ödül, çevreye verdiğimiz faydadır ödüllerimizin yanında yine okullarımıza çeşitli katkılarda bulunacağız'' dedi.
 
Program sonunda Başkan Eroğlu dereceye giren okullara ödüllerini takdim etti.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]