• 0

03 Temmuz 2019, 17:33 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta huzur toplantısının 6'ncısı yapıldı

Tokat'ta huzur toplantısının 6'ncısı yapıldı

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü'nce, il merkezi polis sorumluluk bölgesinde bulunan 42 mahallede başlatılan 'Huzur Toplantısı' devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan huzur toplantıları, mevcut olan kamu düzeni ve güven ortamının korunması, vatandaşların huzur ve güven içerisinde yaşamalarının sağlanması, sunulan güvenlik çalışmalarının etkinliğinin artırılması, sorunların çözümü noktasında vatandaşların talep ve önerilerinin doğrudan öğrenilmesi amacıyla yapılmaya başladı. Huzur toplantısı, Temmuz ayının ilk haftasında Doğukent Mahallesi Toki Cami altında yapılan 6’ncı toplantıyla devam etti. Doğukent mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinin katıldığı toplantıda genel olarak mahalle sakinlerin talepleri ele alındı.
 
Tokat Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, teşkilatının tüm yetkili şube müdürleri ile birlikte katıldığı toplantıda şikayetleri dinledi. Topaloğlu, ''Tokat asayiş olarak huzurlu güvenli bir kentimiz. Türkiye’nin sayılı illerinden biri. Görevimiz var olan huzur ve güven ortamının devamlılığını sağlamak. Tokat kadim bir şehir. Tokat’ın insanı mülayim. Görevimiz az olan suç oranını daha aşağıya çekmek”''dedi.
 
 
Mahalle sakinleri ise şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta olduklarını belirterek mahalle bekçisi talebinde bulundu. Emniyet Müdürü Topaloğlu ise ilk 6 aylık dönemde 17 olay meydana geldiği bilgisini vererek ayda yaklaşık 2 olay yaşandığını, bu olayların kasten yaralama, tehdit, hakaret, aile içi yaralama tarzı olaylar olduğunu söyledi. Yine de bekçi talebini değerlendireceklerini söyledi.
 
Emniyet Müdürü huzur toplantısı sonunda mahalleli çocuklara kırmızı düdük ve çeşitli hediyeler dağıttı. Kırmızı Düdük projesini çocuklara anlatan Topaloğlu, trafikte araç kullanan ebeveyn ve yakınların kural ihlali yapması durumunda çocukların kırmızı düdük çalarak ailelerini uyarmasını istedi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.092 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]