• 0

11 Temmuz 2019, 23:58 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Balcı, Niksar Sarıyazı Köyü Jeotermal Su Kaynağı'nı inceledi

Vali Balcı, Niksar Sarıyazı Köyü Jeotermal Su Kaynağı'nı inceledi

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar Sarıyazı Köyü jeotermal su kaynağını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar’ın Sarıyazı bölgesinde jeotermal su kaynağının haziran ayında başlatılan sondaj çalışmalarını yerinde inceleyerek, sondaj ustası Mahmut Karataş’tan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 
358 metre derinlikte Kuzey Anadolu Fay Hattının en zengin mineraline sahip suyu olarak ortaya çıkarılan kaynağın, Tarım Tokat projesi kapsamında değerlendirileceğini ve yürütülen çalışmalar için Tokat’a büyük avantajlar sağlayacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ovasının çok kıymetli olduğunu belirterek, buradan elde edilen su ile Tokat tarımının geleceğine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.
 
 
Sondaj çalışmalarının 90 günde biteceğini vurgulayan Vali Dr. Ozan Balcı, ekim ayında çıkması beklenen jeotermal su kaynağının en iyi şekilde değerlendirilerek yöre çiftçisine önemli katkılar sağlanacağına dikkat çekti.
 
Bölgede jeotermal seracılığı önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Jeotermal su kaynağının seracılığın geliştirilmesinde önemli roller oynayacağını ifade ederek, seracılığın gelişmesi ve yaygınlaştırılması için gerekli araştırma ve çalışmaların yapılacağını ve çalışmaların bizzat takipçisi olacağını kaydetti.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]