• 0

14 Ağustos 2017, 12:54 - Anasayfa // SPOR Haberi yazdır

Reşadiye Zinav Kanyonu'nda Zorlu Yürüyüş

Reşadiye Zinav Kanyonu'nda Zorlu Yürüyüş

Reşadiye ilçemize bağlı Yolüstü köyü sınırları içerisinde bulunan Zinav kanyonunda Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Herkes İçin Spor Federasyonu Tokat İl Temsilciliği ve Tokat Doğa ve Extrem Sporları (TODEX) kulübü iş birliği yapıyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Reşadiye ilçemize bağlı Yolüstü köyü sınırları içerisinde bulunan Zinav Kanyonu'nda Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Herkes İçin Spor Federasyonu Tokat İl Temsilciliği ve Tokat Doğa ve Extrem Sporları (TODEX) kulübü iş birliği yapıyor.
 
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Şube Müdürü İbrahim Tarun, Herkes İçin Spor Federasyonu Tokat İl Temsilcisi Celal Yurdakul, Tokat Doğa ve Extrem Sporları (TODEX) kulübü Başkanı Mahmut Coşkun, kulüp üyeleri ve yöneticileri ile yerli yabancı 70 kişinin katılımları ile Zinav Kanyonu akarsu içerisinde yürüyüş gerçekleştirdi.
 
Reşadiye ilçesine bağlı Yolüstü köyü sınırları içerisinde yer alan Zinav Gölü, il dışından gelenlerin yoğun ilgisini çektiğini vurgulayan İl Müdürü Çağlar; "Tokat ilimiz doğa sporları açısından çok uygun bir coğrafi yapıya sahip. İlimizde Kelkit Çayında Rafting, Almus Baraj gölümüzde Su sporları, Kano yarışmaları, Mercimek Tepe Yamaç Paraşütü ve Topçam Yaylasında bulunan ENDURO pistimizde yapılan Uluslararası yarışmaları gerçekleştirilmektedir.
 
Bu etkinliklerimize ek olarak Reşadiye Zinav Kanyonu'nda yaklaşık 2 kilometrelik akarsuda kanyonun bazı bölgelerinde derinlik yer yer 3 metreyi buluyor. TODEX Kulübü üyesi ve yerli yabancı 70 kişi ile birlikte Zinav Gölünün başında bulunan kanyonda yürüyüşe başladık ve yaklaşık 3 saat süren zorlu yürüyüşümüz, taş ocaklarının bulunduğu alanda sona erdi.

Sporun ve sporcunun adresi olan bir kurum olarak İlimizde Spor Kültürünü yaygınlaştıracak olan projeleri  Federasyonlarımız ve Spor Kulüplerimiz ile yapılan ortak çalışmalar ile birlikte gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda bugün burada bizlerle olan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum”dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SPOR Haberleri

Tümü
Cemil Çağlar'dan filenin bekçilerine moral Cemil Çağlar'dan filenin bekçilerine moral
Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Tokat Belediye Plevne Spor Voleybol takımına moral ziyareti gerçekleştirdi, başarılar diledi.

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]