• 0

21 Temmuz 2019, 00:02 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta, 'Kıbrıs'ta Barış ve Özgürlüğün 45'inci yılı' kutlandı

Tokat'ta, 'Kıbrıs'ta Barış ve Özgürlüğün 45'inci yılı' kutlandı

Tokat Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanlığı, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45'inci yıldönümü nedeniyle Gaziosmanpaşa Lisesi konfersans salonunda program düzenledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 45'inci yıl dönümü nedeniyle, Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanılığı Tokat  Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda program düzenledi. Programa Tokat Valisi Ozan Balcı,  Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz,  İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Erdinç İnel, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik ve Kıbrıs gazileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kuranı Kerim okunmasıyla devam etti.
 
 
Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıl dönümünde şehitleri rahmetle, kahraman gazileri de minnetle andığını ifade eden Tokat Valisi Ozan Balcı, "Türk milletinin defterinde asla çaresizlik yoktur. Bu coğrafya bir ana kucağı gibidir. Balkan'lardan, Kafkaslar'dan, Ortadoğudan gelen herkese de kucak açmıştır. Böylede büyük bir millettir. Bunu da asla unutmamalıyız. Dünya da sayılı 5-10 millet vardır. Bunlardan en büyüklerinden biri de Türk milletidir. Türk milleti büyük bir millet olduğunu diğer devlet ve milletlere göstermiştir. Kıbrıs bize jeopolitik anlamada önemlidir. Hem ana vatanımızın bir parçasıdır. Hem de oradakiler bizim canımız kanımızdır. Kıbrıs Türk'ü Türkiye'deki Türk'lerden ayrı gayrı düşünülemez. Her şeyden önemlisi neyi göstermiştir? Türk milleti orada, Türk milletinin çıkarları tehlikeye girdiği zaman, Türk milletinin varlığı tehlikeye girdiği zaman bütün zorluklara rağmen bir ve beraber oluruz" dedi.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]