• 0

30 Temmuz 2019, 22:26 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Yücel Bulut, 'Tokat, yayla turizminin gözdesi olur'

Yücel Bulut, 'Tokat, yayla turizminin gözdesi olur'

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat'ın tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra doğasının da çok güzel olduğunu belirterek, 'Tokat, yayla turizminin gözdesi olur. Yeter ki biz değerlerimize sahip çıkalım' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Perşembe yaylası ve Zinav gölünde incelemelerde bulunan MHP’li Yücel Bulut, “Turizm anlamında hem Ordu'nun hem Tokat'ın Perşembe Yaylası'nı daha aktif hale getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Tokat’ın yaylaları, mağaraları, gölleri dinlenmek için tam anlamıyla bir yeryüzü cennetidir. Bu kadar değeri olan bir şehrin göç vermesin çok da anlamlı değil. Bizim üzerimize düşen görev bu değerlerimizi şehrimize, insanlarımıza yararlı noktaya getirmektir. İş imkanına, aş imkanına çevirmektir” dedi.
 
“Bir yılın yorgunluğu en güzel yaylalarda atılır. Atalarımız yayla turizmine büyük önem verirdi. Çünkü bol oksijeni ve nemden uzak havası sebebiyle yaylalar insan sağlığının olmazsa olmazıdır” diyen Yücel Bulut, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Tokat bölgesi sahip olduğu uygun iklimsel özellikler, doğal güzellikler, üstün peyzaj değerleri, kırsal ögelerin ağırlık kazandığı geleneksel yaşam biçimi ve dağcılık/tırmanışlar, atlı doğa gezisi, trekking, yamaç paraşütü, flora/fauna incelemesi, vb. doğa sporlarına uygun alanlar ile yayla turizmine son derece elverişlidir. Yaylalarımızda yaban hayat çeşitlilik arz etmektedir. Herkesi Tokat’ı görmeye davet ediyoruz.”
 
 
ZİNAV GÖLÜ
 
Reşadiye ilçesi Yolüstü köyüne 3 kilometre uzaklıktaki Zinav Gölünde incelemelerde bulunan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Zinav Gölü alanının tabiat parkına dönüştürülmesi projesini destekliyoruz. Milli Parklar Genel Müdürü Yusuf Kandazoğlu’nun göl alanında incelemelerde bulunması yerindedir. Fakat işlemlerin hızlanması, zaman kaybetmememiz gerekiyor. Çünkü geciken her proje ya unutuluyor ya da terkediliyor” dedi.
 
Tokat Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün proje ile hassasiyetle ilgilenmesi gerektiğinin üzerinde duran Yücel Bulut, “Değerlerimizin süratle turizme kazandırılması gerekiyor. Zinav Gölü sosyal donatı alanlarında yer alacak başta peyzaj çalışmaları ile kır lokantası, çocuk oyun alanları, araç ve yürüyüş yolları, manzara ve seyir alanları, mescit, tuvalet, otopark çalışmaları yapılırken çevrenin doğallığı bozulmamalıdır. Bir yeri turizme kazandıracağız diye betona boğmamamız gerekiyor. Hassasiyetlerimizin ve projelerin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.
 
 
Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Avukat Yücel Bulut’un incelemelerine Reşadiye Bereketli Belediye Başkanı Necati Şahin de eşlik etti.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]