• 0

30 Temmuz 2019, 22:35 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Bosnalı üniversite öğrencilerinden Başkan Eroğlu'na ziyaret

Bosnalı üniversite öğrencilerinden Başkan Eroğlu'na ziyaret

Bosna Hersek'te 4 farklı üniversitenin Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyan ve dil gelişimine katkı sağlamak amacıyla Tokat'a gelen öğrenciler Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nu ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkçe Öğretim Uygulama Ve Araştırma Merkezi (TÖMER) kurslarına katılan 40 öğrenci Tokat’a geldi. Öğrenciler kent merkezi ve ilçelerinde bulunan tarihi mekanları gezerek şehrin tarihi hakkında bilgiler edindi. Tokat Gazi Osmanpaşa Üniversitesi Uluslararası öğrenci koordinatörü Doç. Dr. Fatih Yılmaz önderliğinde şehri gezen ve 20 gündür şehirde olan öğrenciler, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.
 
 
Ziyarette öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, "Sizleri Tokat’ımızda misafir ettiğimiz için sevinçliyiz heyecanlıyız.1992 yılı bizim için önemli acı dolu bir yıl oldu. 1995’teki Srebrenitsa katliamı hepimizin yüreğinde. Sizler bizim kardeşimizsiniz. Osmanlı’ya dayanan dostluğumuz, muhabbetimiz var. Bizleri sizleri ayrı değil, kendimiz gibi görüyoruz. Tokat’a gelerek duygulandırdınız bizi. Buraya gelmeniz kardeşlik köprümüzün devam etmesi adına çok önemli. Tokatımızı yaklaşık 1 aylık süreçte daha iyi tanıma fırsatı buldunuz. Bu şehir birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunun için sizleri burada misafir etmekten onur duyuyoruz" dedi.
 
Bosna Hersek’ten gelen öğrenciler ise Tokat’ı çok beğendiklerini ve şehirden ayrılmak istemediklerini ifade etti.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]