• 0

02 Ağustos 2019, 15:17 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Zinav Gölü Tabiat Parkı projesinden ilk görüntüler

Zinav Gölü Tabiat Parkı projesinden ilk görüntüler

Tokat Valiliğinin destekleri ile Reşadiye Kaymakamlığı İlçe Proje Ofisince bir süredir devam eden 'Zinav Gölü Tabiat Parkı' proje hazırlama aşaması devam ediyor. Reşadiye Kaymakamlığı Zinav Gölü Tabiat Parkı Projesine yönelik ilk görüntüleri yayınladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Proje kapsamında; Zınav Gölü mesire ve kanyon alanına yapılacak olan düzenlemelerle 1 adet kır lokantası, 1 adet ahşap mescit ile WC, bebek bakım odası ve 111 araçlık araç otopark yapılması planlanıyor.
 
KALKINMA AJANSI DESTEKLEYECEK
 
Mesire alanından kanyona geçişi sağlayacak 2,2 km uzunluğunda yürüyüş ve araç yolu yapılacak. Proje alanı elektrik iletim hattı ve aydınlatma gereçleri bu proje sayesinde yenilenecek. Projenin tamamlanması için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren İlçe Proje Ofisi çalışanları, 30 Temmuz Salı günü Tokat Orta Karadeniz Kalkınma Ajansında Kaymakam Murat METE ve OKA İl Koordinatörü Mehlika DİCLE ile ilgili teknik ekibinde katılımları ile toplantı yapıldı.
 
 
Toplantıda; Proje çizim ve hazırlama aşaması tamamlanan Zınav Gölü Tabiat Parkı projesinin verileri KAYS’ a (Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi) girişleri yapıldı. Diğer belgelerin ise, tedarik edilmesi için ivedi olarak gerekli yazışmaların ve görüşmelerin yapılması doğrultusunda karar alındı.
 
PROJENİN SON AŞAMASINA GELİNDİ
 
Konu ile İlgili açıklama yapan Reşadiye Kaymakamı Murat Mete, “İlçemizin doğal güzelliklerinden Zınav Gölüne yapmayı planladığımız Zınav Gölü Tabiat Parkı Projesinin sonlarına geliyoruz, inşallah projesi tamamlanan tabiat parkımızı en uygun sürede bölge insanımızın hizmetine sunacağız. İnsanlarımızın aileleri ile birlikte doğa ile iç içe dinlenebileceği, eğlenebileceği güzel bir proje olacak düşüncesindeyiz. Kısa zamanda Kır Lokantası, Mescit, WC, bebek bakım odaları, yürüyüş yolları, araç otoparkı gibi birçok hizmeti tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Bu projenin oluşmasında başından beri desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Dr. Ozan BALCI olmak üzere, projenin hazırlanmasında büyük çaba sarf eden İlçe Proje Ofisi ekibime, Milli Parklar Bölge Müdürümüz ve mühendisleri ile OKA uzmanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]