• 0

06 Ağustos 2019, 13:50 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Aşkın Başkan'dan aşkın müdahale

Aşkın Başkan'dan aşkın müdahale

Geçtiğimiz günlerde Ordu iline yoğun yağışlar düştü. Yağışların etkin olduğu ilçeler arasında Altınordu da vardı. Öyle gök yarılmışçasına inen yağmur kentte sel baskınlarına sebep oldu. Caddeler sanki ırmak olmuş akıyordu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Meteorolojinin ikazı sebebiyle Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören teyakkuzdaydı. Altınordu ilçesinde etkili olan sağanak yağış sonrasında Aşkın tören ve personeli sahaya indi. Fakat yağış o kadar yoğundu ki, personelin tüm müdahalelerine, çabalarına rağmen taşkınlar oluyordu.
 
Vatandaşlar da dükkanlarına, evlerine dolan suya karşı canhıraş karşı koyuyorlardı. Durumu gören başkan Aşkın Tören de çalışmalara kayıtsız kalmadı. Ayakkabıları çıkardı, paçaları sıvadı, eline aldığı aletlerle baskınlara müdahale etti. Tören’in bu anlamlı çabası herkesi heyecanlandırdı ve daha canla başla çalıştılar.
 
 
Vatandaşın takdirle başkana teşekkür etti ve işte halk adamı dediler.
 
Başkan Tören’in felaketler karşısındaki bu takdire şayan tavrı yeni değil. Onu evi yanan bir ailenin yanında görüyoruz. İtfaiyenin hemen başında çözüm arayışında. Onların acılarına ortak oluyor, sorunlarının çözümü noktasında neler yapılabilirliğini araştırıyor.
 
O başkanlığı makamda yapmıyor. Vatandaşlarla iç içe, sorunları yerinde görüyor. Atilla’nın bir sözü var, “Arkadan yürüyenler, asla yönetici olamazlar.” Evet Aşkın tören arkadan yürümüyor, o felakette de, acıda da, şenlikte de en önde yürüyor.
 
Evet Altınordu iyi bir belediye başkanına kavuştu. Biz onu Tokat’ın efsane Milletvekili Zeyid Aslan’ın danışmanlığını yaparken tanımıştık. Olayları çözmede gösterdiği pratik zekasına hayrandık. Gelen tüm talepleri değerlendiriyor, Tokatlılarla gönülden ilgileniyordu. Doğrusu Altınordu’da şimdi yaptıkları bizim için sürpriz olmadı.
 
Evet Hz. Ömer’in dediği gibi “çok şey söyleyen değil, çok iş yapan yöneticilere” ihtiyacımız var. Selde paçaları sıvayıp çalışan Aşkın Tören gibi Başkanlar bu milletin gönlünde taht kuracaklardır.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]