• 0

09 Ağustos 2019, 19:16 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'tan Kurban Bayramı için 13 ile 21 bin hayvan gönderildi

Tokat'tan Kurban Bayramı için 13 ile 21 bin hayvan gönderildi

Tokat Valisi Ozan Balcı, Kurban Bayramı için Tokat'tan 13 faklı ilde satılmak üzere, 12 bin 243 büyükbaş, 9 bin 361 küçükbaş hayvan sevkiyatının yapıldığını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat Valisi Ozan Balcı, Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili,  Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen canlı hayvan pazarını gezdi. Besiciler ile sohbet eden Vali Balcı fiyatlar hakkında bilgi aldı.  Besicilerin sorun ve taleplerini dinleyerek pazardaki satışlar ve hareketlilik hakkında hayvan yetiştiricileri ile sohbet eden Vali Balcı, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Antalya, Ankara olmak üzere 13 farklı ile Tokat'tan 12 bin 243 büyükbaş, 9 bin 361 hayvan sevki gerçekleştirildiğini, bunun kent ekonomisine yaklaşık 150 milyon lira katkı sağlayacağını söyledi.

300 HAYVANDA GEBELİK TESPİTİ YAPILDI

Vali Ozan Balcı, Tokat 2023 Vizyonu Tarım Tokat "Gebe İnekler Meraya Buzağılar Yaşama Dönüyor" projesi kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüklerine alınan ultrason cihazları ile veteriner hekimler tarafından bin 200 dişi hayvanın muayene edildiğini ve yaklaşık 300 hayvanda gebelik tespiti yapıldığı ve  kurban pazarına alınmadığı söyledi.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]