• 0

15 Ağustos 2019, 16:37 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Gölet var su tutmuyor, çeşme var su akmıyor

Gölet var su tutmuyor, çeşme var su akmıyor

Tokat merkeze bağlı Topçam Yaylası'nda bulunan göletin su tutmadığı, 2 yıl önce yapılan çeşmeden ise hiç su akmadığı ileri sürüldü.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat’ta turizmin kalkındırılması için yapılan çalışmalar devam ederken merkeze bağlı Topçam Yaylası’nda bulunan sulama göletinin su tutmaması, 2 yıl önce yapılan çeşmeden su akmaması yaylaya gelen yerli ve yabancı vatandaşların tepkisini çekti.
 
 
Yaylada ikamet eden Hüseyin Kam, yaylanın hemen girişine yapılan sulama göletinin bir türlü su tutmadığını ifade ederek, “Yayla turizminin gelişmesi için çalışmalar yapılıyor. Ama bizim burada yapılan göletimiz yapıldığı günden beri su sızdırıyor. Bu nedenlede bir türlü su toplanmıyor. Yetkililer geldiler su sızmaması için kil toprak döktüler ama buda sonuç vermedi halen su sızmaya devam ediyor” diye konuştu.
 
Göletimiz var su tutmuyor, çeşmemiz var su akmıyor
 
Yaylada kalan Hüseyin Polat ise yaptığı açıklamada bayram tatili süresince binlerce kişinin yaylaya akın ettiğini ifade ederek,”Yıllardır bu yaylada içmesuyu ve hayvanlarımızı sulamada sıkıntı yaşıyoruz. 2 yıl önce Tokat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından buraya bir çeşme yapıldı. Burada yaşayanlar olarak çok sevindik ama sevincimiz kursağımız da kaldı. Çeşme yapılıp biteli 2 sene oldu bir damla su akmadı. Yetkililere ‘göletimiz var su tutmuyor, çeşmemiz var su akmıyor’ diye seslendiler.
 
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]