• 0

23 Ağustos 2019, 14:42 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Güryıldız'da yaralar sarılıyor

Güryıldız'da yaralar sarılıyor

MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek ve MHP İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz olayın vahameti karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Güryıldız’da yaşanan sel felaketi sebebiyle belediye hummalı bir şekilde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Güryıldız Belediye Başkanı Mustafa Özer, “Biz belediye olarak tüm imkanlarımızla temizlik ve onarım çalışmalarını yürütüyoruz. Fakat kendi imkanlarımızla zararları karşılamamız ve yaraları sarmamız mümkün değil” dedi.
 
Tokat’ın Güryıldız Kasabasında 21 Ağustos 2019 tarihinde meydana gelen aşırı yağışlar sebebiyle ortaya çıkan hasarları yerinde görmek için giden MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek ve MHP İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz olayın vahameti karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.
 
 
MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, “Gördüklerimiz karşısında şaşkınlık yaşadık. Suyun kontrol edilemez gücünü bir kez daha gördük. DSİ’nin yaptığı taşkın önleme sistemini sel söküp götürmüş. Yollar bozulmuş. Selin getirdiği taşlar, çakıllar kasabada yolları doldurmuş. Evler çamur deryası olmuş. Allah bir daha böyle afetler yaşatmasın. Şimdi yaraları sarma zamanı, belediyemiz çalışmalar yürütüyor, devletin şefkatli elinin bir an önce Kasabamıza ulaşması gerekiyor” dedi.
 
Güryıldız Belediye Başkanı Mustafa Özer, “Bu yıl yaşadığımız ikinci sel felaketi. Birincisinde çiftçimizin ürünleri büyük hasar görmüştü. Bu kez kasabamız büyük bir felaket yaşadı. Tek tesellimiz can kaybının olmamasıdır” diye konuştu.
 
Başkan Özer, “Kasabamızda sele karşı önlemlerin alınması gerekiyor. Bu konuda acil adımların atılması ve kriz masası kurulması gerekiyor. Zarar gören esnafımıza, vatandaşımıza ve çiftçimize devletin yardımda bulunması gerekiyor. Bu arada bizleri yalnız bırakmayan milletvekillerimize, siyasi parti temsilcilerine ve kamu yöneticilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]