• 0

26 Ağustos 2019, 13:13 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Mustafa İpek, 'Zafer türkün ruhunda var'

Mustafa İpek, 'Zafer türkün ruhunda var'

MHP Tokat Merkez İlçe Başkanı Mustafa İpek, Zafer Haftası sebebiyle yayımladığı mesajda, Metehan'ın kurduğu ve 2000 yılın üzerinde tarihi olan Türk Ordusunun Zafer Haftasını kutladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

26 Ağustos 1071 tarihinde kazanılan Malazgirt Zaferinin, Türklerin Anadolu’yu yurt edinmesinde önemli bir yeri olduğunu söyleyen Mustafa İpek, “Kahraman Türk ordusu Malazgirt’te kendisinden kat ve bat bir orduyu bozguna uğratmıştır. Türk’ün kahramanlığının, yiğitliğinin bir kez daha Malazgirt’te tecelli ettiğini gördük. Atalarımız bizlere yurt kurmak, yurdunu korumak için canlarını hiç düşünmeden vermişlerdir. Rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.
 
30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Dumlupınar savaşının da Kurtuluş Savaşının kazanılmasında imza niteliğinde olduğunu kaydeden Mustafa İpek, “Düşünün ki, silahı olmayan, yiyecek ekmeği bulunmayan bir ordu. Bu ordu Büyük Taarruz ile harekete geçiyor ve Anadolu’yu işgalcilerden temizliyor. Ne muhteşem bir zafer. Türk’ün bir kez daha esaretle sınandığı bir savaş. Ergenekon’dan çıkış gibi bir olay. Biz millet olarak hür yaşarız, esarete gelmeyiz. Bu topraklar için, bu vatan için canlarını veren Ceddim, ruhun şad olsun” diye konuştu.
 
Günümüz Türk ordusu ile çarpışmaya, savaşmaya korkan kalleş ülkelerin terör örgütlerini besleyerek, destekleyerek terör faaliyetleri yürüttüklerini aktaran MHP’li Mustafa İpek, “Asla başaramayacaksınız. Türk’ü esaret altına alamayacaksınız. Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaksınız. Bu vesile ile zafer haftasında bizlere zaferler hediye eden Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranlarımızı sunuyorum. Ruhunuz şad olsun. Gazilerimizi ve şehitlerimizi asla unutmayacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]