• 0

26 Ağustos 2019, 16:10 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Gürgünoğlu, 'Her yatırımcıya eşit mesafedeyiz'

Gürgünoğlu, 'Her yatırımcıya eşit mesafedeyiz'

Tokat Organize Sanayi Bölgesinde işlerin özverili bir şekilde sürdüğünü söyleyen Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Orhan Gürgünoğlu, aleniyet ve hesap verilebilirlik ilkeleri ile hareket ettiklerini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Orhan Gürgünoğlu, OSB ile ilgili olarak yerel medyada çıkan bazı iddialara açıklık getirdi. Gürgünoğlu, “Son günlerde ve daha öncesinde İlimizde çıkan yerel bir gazetede ve sosyal medyada Tokat Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bir takım “haber” ve sosyal medya üzerinden bir takım “paylaşımlara şahit oldum. Her ikisinin de ortak özelliği Tokat ticaret ve sanayii odası yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda sistem gereği Tokat Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis üyesi, aynı zamanda yönetim kurul üyeliği ve kurul başkanlığını yürüten Dr. Ali Çelik beyi kurum üzerinden yıpratmaya dönük olduğudur. Sayın Çelik bunları dikkate alır veya almaz. Yanıt verir veya vermez. O tamamen kendi tasarrufudur. Ancak söz konusu kurum olunca, kurumun yıpranmaması ve birtakım yanlışları düzeltme adına bu paylaşımı yapıyorum” dedi.
 
YÖNETİM YÖNETMELİĞİ GÖRE BELİRLENİR
 
Tokat Organize Sanayi müteşebbis üyelerinin seçimle işbaşına geldiklerini belirten Gürgünoğlu, “A. Orhan Gürgünoğlu, Ali Er, Tuğran Arı, Sabri Dökülen, Salih Kesici, Hasan Özcan, Fatih Yıldız ve Eren Aydoğan seçimle yönetime gelmiştir. 15 kişilik müteşebbis heyetin diğer 7 üyenin 3 tanesi Tokat il özel idare müdürlüğünden, 2 Tanesi Tokat Ticaret ve Sanayi Odasından, 2 Tanesi Tokat belediyesinden görevlendirilen temsilcilerden oluşmaktadır. Bu bir keyfiyet değil OSB yönetmenliği gereğidir” şeklinde konuştu.
 
Tokat OSB yönetimin oluşumu hakkında da bilgi veren Başka Vekili Orhan Görgünoğlu, “Bir önceki valimiz Sayın Ömer Toraman döneminde gerçekleşen bir dizi seçimlerden sonra OSB seçimini yapmış, TSO seçimlerini yapmış, İl özel idaresi ve Tokat belediyesi temsilcilerini bildirmiş ve ilk Tokat Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti toplanmıştır. İlk madde olarak Müteşebbis heyet başkanlık seçimi açık oyla yapılmış tek aday olarak Sayın Vali Ömer Toramam müteşebbis heyet başkanı seçilmiştir” diye konuştu. Gürgünoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: “2. Madde yürütme görevini üstlenecek Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu seçimine geçilmiştir. Sayın Vali yönetim kurulunun eskiden olduğu gibi 5 üyenin 3 tanesinin kurumlardan (il özel idaresi, Tokat belediyesi ve TSO) olması gerektiği görüşünü dile getirmiştir. Sanayicilerden seçilen 8 kişiden 2 kişi yönetimde yer almalıdır, görüşünü savunmuştur. Bizzat şahsım buna karşı çıkarak yönetimde en az 3 sanayicinin bulunması gereğini savundum. Ayrıca yönetmeliğin de bunu emrettiğini belirterek, bir münazara başlamıştır.
 
“VALİ VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ YER ALMADI”
 
Seçime birlikte girdiğimiz ekipimizle yaptığımız mütalaa neticesinde yönetim kurulunda 3 kişiden az sanayici temsilini beyan etmemiz ve ayrıca Sayın valimizin müteşebbis heyet başkanlığı yapıp kurumlardan yönetime Tokat belediye başkanımız ve TSO ‘yu temsilen yönetim kurul başkanının olmasını istediğimizi beyan ettik. Sayın valimiz Ömer Toraman bunun üzerine “Yönetiminde olmadığım bir kurulun, denetiminde olmam” diyerek müteşebbis heyet başkanlığından çekildiğini beyan etmiştir. Bu gelişmeyi takiben sayın Belediye başkanımız Vali beyin yer almadığı heyette bende görev almıyorum şeklinde görüşünü beyan etmiştir.
 
Yapılan seçimler sonrasında Ali Çelik’in heyet başkanlığına seçildiğini aktaran Gürgünoğlu, “Bütün bu gelişmeler neticesinde Müteşebbis heyet başkanlığına yeniden seçim yapılmış TSO temsilcisi Sayın Dr. Ali Çelik, oy birliği ile müteşebbis heyet başkanı, Tuğran Arı’da başkan yardımcısı seçilmiştir. Yönetim, denetim, OSBÜK temsilcileri belirlenmiştir. Yönetim kurulu, Dr. Ali Çelik, A. Orhan Gürgünoğlu, Ali Er, Sabri Dökülen ve Tuğran Arı yeklinde 4 sanayici bir kurum temsilcisi olarak oluşmuştur” dedi.
 
“YENİ VALİMİZE OLAYI ANLATTIK
 
Tokat Valiliğine Ozan Balcı’nın atanmasından sonra durumun değiştiğini belirten Ahmet Orhan Gürgünoğlu, “Valimiz Ömer Toraman tayin olup gitmiş, yerine Sayın valimiz Dr. Ozan Balcı gelmiştir. Sayın valimize bütün bu gelişmeleri anlatmamız üzerine, (Ben önceki vali gibi düşünmüyorum. Özel idareyi temsilen bizzat ben katılacağım) beyanında bulunmuştur. Bunun üzerine Sayın valimizin bizzat katılacağı müteşebbis heyette başkan heyetin başkanı olması gerekir düşüncesinden hareketle Sayın valimiz, belediye başkanımız ve şahsımın olmadığı müteşebbis heyet toplantısında Sayın valimiz oy birliği ile müteşebbis heyet başkanı seçilmiştir. Yardımcılık görevinizde sayın Dr. Ali Çelik üstlenmiştir” diye konuştu.
 
“HİÇBİR KURUMA BORCUMUZ YOK”
 
Tokat Organize Sanayi Bölgesinin çok ciddi bir çalışma yürüttüğünü anlatan Gürgünoğlu, “Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve icraatlarını sosyal medya üzerinden tartışmayı uygun bulmuyorum. Sadece kurum olma yönünde eksikliklerimizi gidererek, yönetimi ve bölge müdüründen odacısına kadar özveri ile gayret sarf ederken bugün gelinen noktayı şöyle özetleyebilirim. Maliye, SSK, fatura ve elektrik borcumuz bulunmamaktadır. Bankadan yeni borçlanma yapmadık. Eski borçlar da günün ödeniyor. Ayrıca personelimizin maaşları düzenli bir şekilde ödeniyor” ifadelerini kullandı.
 
“GERÇEK YATIRIMCILARI BEKLİYORUZ”
 
Tokat Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Orhan Gürgünoğlu açıklamasını şöyle tamamladı: “Makam arabamız yok, huzur hakkı ise daha önceki dönemi göre dörtte bir oranında. Altyapı sorunumuz yok. Kısmi arızalar anında gideriliyor. Trafo bakımları gününde yapılıyor. Yol tamirlerini bir ay içinde bitiriyoruz. Her yatırımcıya eşit mesafedeyiz. Aleniyet ve hesap verebilirlik tek ilkemizdir. Gerçek yatırımcıları bekliyoruz.”
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]