• 0

03 Eylül 2019, 22:50 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Başkan Çelik, 'Tokat'ta turizm büyüyecek'

Başkan Çelik, 'Tokat'ta turizm büyüyecek'

TTSO Başkanı Ali Çelik, "Tokat'ta turizm büyüyecek. Turizm ise sanatkarlarla büyüyecek" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Tokat'ta turizmin geliştirilmesine yönelik olarak Tokat Valiliği ve Tokat Belediye Başkanlığı ile birlikte çalışmalara hız veren Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), bu doğrultuda kentteki turizme katkı sağlayan el sanatkarlarını ve ustalarını yapılacak olan çalışmalarda ortak hareket etme kararı aldı.
 
TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik beraberinde Turizmci Seyit Ali Kindan ile birlikte Taşhan'da gerçekleştirdiği usta ziyaretlerinde sanatkarların olmadığı bir turizm planlamasının düşünülemez olduğunu söyledi.
 
 
Başkan Çelik, "Tokat yazmasıyla, çömleğiyle, feneriyle, bakırıyla, çarığıyla, semeriyle, urganıyla, kilimiyle, kısacası zengin el sanatı portföyüyle ülkemizin en önde gelen şehirlerinden birisi. Turizmci Seyit Ali Bey ile birlikte Taşhan'daki esnaflarımızı, el sanatkarlarımızı ve ustalarımızı ziyaret ettik. Onların taleplerini dinledik. İcra ettikleri sanatın çıraksızlıkla birlikte gelecek nesillere aktarılamama kaygısı, sanatkarların yeterince desteklenmediği hususu, yapılan etkinliklerde kendilerine çok fazla olanak sunulamaması gibi eleştirileri aldık. Tüm bu sorunların çözümü için de ortak hareket etme kararı aldık. TTSO olarak bundan önce de olduğu gibi, unutulmaya yüz tutmuş sanatlarımızın temsilcilerinin tanıtımını yapmaya devam edeceğimizin de sözünü verdik. Tokat olarak güzel bir dönemdeyiz. Valiliğimiz, belediyemiz, İl Özel İdaremiz, Kent Konseyimiz, oda ve borsalarımız, birliklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz bir bütünlük içinde hareket ediyor. Bu bütünlüğün de verdiği güçle ustalarımızı bu dönemde daha da güçlendirmeye, şehrimizi onlarla birlikte tanıtmaya her zamankinden daha fazla gayret edeceğiz. Tokat'ta turizm büyüyecek. Turizm ise sanatkarlarla büyüyecek" diye konuştu.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]