• 0

10 Eylül 2019, 12:46 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Başkanlardan MHP lideri Bahçeli'ye ziyaret

Başkanlardan MHP lideri Bahçeli'ye ziyaret

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP'li Tokat ilçe ve belde belediye başkanlarını kabul etti. Kabulde MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da hazır bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP’li Tokat ilçe ve belde belediye başkanlarını kabul etti. Kabulde MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da hazır bulundu.
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, belediye başkanları ile sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Tokat’ın sorunları konusunda kendisinin de bilgilendirildiğini, belediye başkanlarının sabır ve özveriyle hizmet konusunda gayretkeş olmaları gerektiğini belirten MHP Lideri, aynı zamanda Cumhur İttifakı’nın önemine vurgu yaptı. Bahçeli, ülkenin içinde bulunduğu hal ve şartları nazara alarak Cumhur İttifakından taviz verilmemesi gerektiğini anlattı. Cumhur İttifakından rahatsız olanlar olabileceğini, sabote etmek niyetinde olanların çıktığını ve çıkabileceğini ancak her şeye rağmen milli bekamızı teminat altına almak gaye ve gayretiyle ittifakı yaşatmak konusunda bütün kadroların özverili olması gerektiğini belirtti.
 
 
BELEDİYELER BİRLİĞİNE ZİYARET
 
Tokat’ta il ve ilçelerde görev yapan belediye başkanları Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici’yle uzun bir toplantı gerçekleştirdik. Belediyelerin daha iyi hizmet verebilmesi için gerekli olan araç ihtiyaçlarının konuşulduğu toplantıda çözüm noktasında önemli kararlar alındı. Belediye Başkanları, özellikle geçtiğimiz günlerde yoğun dolu yağışı nedeniyle sel felaketine maruz kalan Güryıldız ve Gökal Beldelerinin acil araç ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine işaret ederek, bu bölgelerde yaraların sarılması için gerekli olan araç yardımının belediyeler birliğinden talep ettiler.
 
Ayrıca belediye başkanları, belediyelerin envanterinde bulunan araçların ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu ifade ederek, özellikle itfaiye araçlarının oldukça eski ve bakıma muhtaç olduğunu, olası bir yangın halinde beldelerde yangına müdahale konusunda bu araçlarla sonuç alınmasının zorluğu üzerinde durdular.
 
“TEMİN KONUSUNDA GAYRET GÖSTERECEĞİZ”
 
Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici, bütün toplantı boyunca nezaket ve dikkatle sorunların üzerine eğilerek, en kısa zamanda ihtiyaç duyulan araçların temini konusunda gayret gösterileceğini söyledi.
 
2003 yılında Tokat ilini Mülkiye Müfettişiyken ziyaret ettiğini ve hayran kaldığını belirten Birol Ekici, kendisini en çok şaşırtan iller arasında Tokat’ın yer aldığını belirtti. Ekici, Tokat’ın gelişmesinin ve kalkınmasının önü mutlaka açılması gereken bir şehir olduğuna işaret ederek, özellikle tanıtım sorunu bulunduğuna vurgu yaptı.
 
BULUT’TAN AÇIKLAMA
 
MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Tokat’ta MHP’li Belediye Başkanları ile hizmet seferberliği başlatıldığını belirterek, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, başkanlarımızı kabul ederek, onlara moral vermiş, ilkelerimizi bir kez daha hatırlatmıştır. Ayrıca Belediye Birliği Genel Sekreteri Birol Ekici ile yapılan görüşmede oldukça verimli geçmiştir” dedi.

Bulut, “Mazeret üretmeden başarıyı yakalama yolunda gece gündüz çalışan belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni bir yerel yönetim anlayışı ile halkımıza hizmet ediyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan tüm halkımızı sevgiyle kucaklıyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.
 
Kabul ve ziyaret programına,  Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz,  Bereketli Belediye Başkanı Necaattin Şahin, Çat Belediye Başkanı Mustafa Çoşar, Çevreli Belediye Başkanı Sadiertan Soysal, Gökal Belediye Başkanı Osman Akbulut, Güryıldız Belediye Başkanı Mustafa Özer,  Hatipli Belediye Başkanı Murat Cengiz, Serenli Belediye Başkanı Nurettin Keleç ve Tanoba Belediye Başkanı Vural Özdemir katıldılar.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]