• 0

10 Eylül 2019, 18:47 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta okul çevreleri ve servis araçları denetlendi

Tokat'ta okul çevreleri ve servis araçları denetlendi

Tokat'ta çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları üzerinde denetim yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve ülke genelinde yapılan çocuk ve gençlerin korunmasına yönelik okul çevreleri ile servis araçları denetim uygulaması Tokat’ta da gerçekleştirildi. İl genelinde tüm ilkokul, ortaokul ve lise çevreleri ile yakınındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları ile okul çevresinde okulla ilişkisi bulunmayan şüpheli şahıslara yönelik uygulama yapıldı.
 
 
İl genelinde eş zamanlı olarak tüm ilkokul, ortaokul ve lise çevrelerinde yapılan uygulamada, 105 ekip, 265 personel görev aldı. Servis araçlarına yönelik yapılan uygulama kapsamında 188 araç ve sürücüsü kontrol edilerek eksiği olduğu tespit edilen 8 araca toplam bin 983 lira para cezası uygulandı.
 
Okul çevresi metruk bina ve işyerlerine yönelik yapılan uygulamada, 713 şahıs kontrol edilerek, 120 okul çevresi, 55 kahvehane, 25 internet kafe, 5 oyun salonu, 3 içkili mekân, 15 Büfe, 47 park - bahçe, 8 metruk bina, 13 tütün mamulü satışı yapan işyeri kontrol edildi. 
 
Farklı suçlardan aranması bulunan 5 kişi yakalanırken, tütün mamülü satan 8 işyerinden toplamda 78,6 kilogram sarmalık kıyılmış tütün ele geçirildi. İşyerlerine toplam 4 bin 176 lira idari para cezası uygulandı.
 
Ayrıca üniversite kampüsleri dışında bulunan öğrenci yurtlarının yakın çevresinde faaliyet gösteren umuma açık yerlerde de yapılan uygulamada, 747 kişi,  43 umuma açık yer, 16 metruk bina ve çevresi, 27 park-bahçe kontrol edilerek, 2 işyerine ruhsatsız faaliyet göstermekten idari işlem yapıldı.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
Afyonkarahisar'da yepyeni bir Sinanpaşa yükseliyor
0 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimde Ak Parti'den Afyonkarahisar Sinanpaşa Belediye Başkanı seçilen Murat Karakoyun, Afyonkarahisar'ın yükselen yüzü Sinanpaşa'yı Relax Medya Yönetim kurulu başkanı Bülent Kumaş'a anlattı

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]