• 0

13 Eylül 2019, 19:51 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta, arızalı sokak lambalarını polis ihbar edecek

Tokat'ta, arızalı sokak lambalarını polis ihbar edecek

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ) tarafından hayata geçirilen 'Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması', Tokat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kullanılmaya başlandı. Polisler yanmayan sokak lambalarını görüntüleyip, sisteme yükleyerek çözüm üretilmesine yardımcı olacak.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TEDAŞ tarafından geliştirilen 'Aydınlatma Mobil Takip Uygulaması', Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu'nun talimatı ile il merkezinde görev yapan polis ekiplerince kullanmaya başladı. Uygulama ile gece görev yapan çarşı ve mahalle bekçileri ile polis ekipleri yanmayan sokak aydınlatmalarının fotoğrafını çekip, sisteme yükleyerek ilgili elektrik firmasına iletilmesini sağlayacak.
 
 
‘GÜVENLİK AÇISINDAN ÖNEMLİ’
 
Sokak aydınlatmalarının emniyet için önemli olduğunu söyleyen Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, "TEDAŞ'ın, sokak lambaları ile ilgili bir programı var. Biz bu uygulamayı polis ekiplerimizin akıllı telefonlarına indirdik. Hem mahalle bekçilerimizin hem de polis merkezi ekiplerimizin telefonlarına indirttik. Bizim için sokak aydınlatmaları çok önemli. Sokakların karanlık kalmaması güvenlik açısından da çok önemli. Yanmayan lambayı arkadaşlarımız çekiyor, telefonuna yüklemiş olduğu aplikasyona atıyor, o da otomatik olarak dağıtım şirketine gidiyor. Onlar da 24 saat içerisinde arızayı giderip tekrar fotoğrafı oraya yüklüyor. Biz baktığımızda arızalı lambanın yapılmış olduğunu görüyoruz. Eğer yapmazsa şirkete para cezası var. Onu yapmak yükümlülüğünde. Çok güzel bir uygulama. Böylelikle sokakların aydınlanmasını sağlamış oluyoruz. Arkadaşlarımıza bu haftadan itibaren talimat verdik. Bu uygulama ile bu takibi yapıyorlar" dedi.
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]