• 0

14 Eylül 2019, 20:03 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Kaldırım işgali yapan esnafı 'yazıyla' uyardı

Kaldırım işgali yapan esnafı 'yazıyla' uyardı

Tokat'ta, gönüllü turizm elçisi Fatma Esin Tuna, hazırladığı uyarı yazılarını kaldırım işgali yapan esnafın dükkanlarına astı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Kent merkezinde yaşayan Fatma Esin Tuna, kaldırım işgaline dikkat çekmek için uyarı yazısı hazırlayıp, ihlal yapan esnafın dükkanına astı.
 
 
Kaldırımları kullanan yayaların işgaller nedeniyle zorlandığını söyleyen Tuna, "Çocuklar okula gidiyorlar. Kaldırımdan yürüyemiyorlar. Tokat’ta ve Türkiye’nin dört bir tarafında bu sorun var, çözemiyoruz bir türlü. Esnaf malzemelerini kaldırıma yaymış durumda. Başta çocuklar olmak üzere yayalar için tehlikeye neden oluyor. Yetkililerden yardım bekliyorum. İçişleri Bakanımızdan da bu konuda yardım bekliyorum. 2019 yılı, yaya öncelikli yıl, 2020 yılında da kaldırımlarla ilgili bir proje yapabilir bizim için. Çok memnun oluruz" dedi.
 
Esnaf tarafından da olumlu karşılanan uyarı yazısında, "Kaldırımlar çocukların okula gittiği, yayaların yürüdüğü yoldur. Dükkanın kasası, kahvehanenin masası, kaldırıma uzayan kepenkler kaldırım işgalidir" ifadeleri yer aldı.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]