• 0

17 Eylül 2019, 03:04 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ın bağları bereketlendi

Tokat'ın bağları bereketlendi

Tokat'ta tarımsal üretim artıyor. Tarihi yüzyıllara varan Tokat'ın bağları artık daha verimli bir şekilde bölgeye hizmet ediyor. Emitseyit'teki bağ bozumunda Tokat protokolü bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Tarım Tokat kapsamında düzenlenen programa Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, Emirseyit Belediye Başkanı Turan Kapan, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, sivil toplum kuruluş temsilcileri, protokol mensupları ve çiftçiler katıldı.
 

Emirseyit Belediye Başkanı Turan Kapan programa katılımından dolayı memnuniyetini ifade ederek, beldenin kalkınmasına yönelik yatırımların gerekliliğine işaret etti.
 
İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bağcılığı geliştirerek eski yıllardaki parlak dönemine ulaştırmak istiyoruz. DOKAP ve Özel idare finansmanları ile bağ alanlarını artırıyoruz. 6.000 hektardan 20.000 hektara çıkarmak hedefimiz. Bizlere her zaman destek veren sayın Valimize, Milletvekillerimize, il Genel Meclis Başkanı ve üyelerine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
Tokat Milletvekili Mustafa Arslan ise konuşmasında, Tokat’a yönelik yatırımların hız kesmeden devam edeceğini ifade etti.
 
Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, konuşmasında Tokat’ın 7 tane kıymetli ovasıyla tarım memleketi olduğunu belirterek, Tokat’ın Türk tarımının parlayan yıldızı olacağını vurguladı.  Tarımın, çiftçinin ve üretimin dostu olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta bugüne kadar çok kıymetli hizmetler yapıldığını ifade ederek, emeği geçen ve destek veren herkese teşekkür etti.
 
Yapılan konuşmaların ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve programa katılanlar tarafından bağ bozumu gerçekleştirildi. Etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.
Tokat Haber 60
YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Haber 60 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

FOTO GALERİ

E-BÜLTEN ABONELİK

Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Gülbahar Hatun Mah.Meydan Sokak No.10 TOKAT
Tel :0 (356) 212 48 84
Faks : 0 (356) 212 48 84
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]